HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

AÖF diplomaları ne zaman verilecek?Açık Öğretim Fakültesi sınav sonuçları resmi internet sitesinden öğrencilerin erişimine açıldı.

Adaylar sonuçlarını öğrenci otomasyon sayfasına giriş yaptıktan sonra kimlik bilgilerini doldurarak öğrenebilirler. Anadolu Üniversitesi’nin yayınladığı duyuruda göre; "Diploma ve sertifikalar, hak sahibinin kendisine veya başvurusu üzerine diplomasını alması için noter veya T.C. konsolosluklarından alınmış vekaletnameyle vekalet verdiği kişiye imza karşılığında teslim edilir, posta yolu ile gönderilmez.

Bu nedenle mezunlar Dekanlık, Merkez Büro veya AÖF bürolarından diploma dışında herhangi bir mezuniyet belgesi talebinde bulunmamalıdır; bu yöndeki talepler kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Fakülteye öğretim gideri ve öğrenim ücreti/öğrenci katkı payı borcu olan öğrencilerin diplomaları borçlarını ödemedikçe verilmemektedir.

Diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları internet sayfasında açıklandıktan sonra (staj yükümlülüğü bulunan öğrencilerin stajlarını tamamladıklarını belgeledikten, laboratuvar uygulaması bulunan öğrencilerin laboratuvar çalışmasını tamamladıktan) 15 ila 20 gün içerisinde hazırlanarak öğrencilere teslim edilmektedir.

Staj ve başka sorumlulukları var ise bitirdikten sonra diplomalarını alabilirler. Dönem sonu sınav sonuçları ve diploma almaya hak kazandığınızı https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/ bu linkten öğrenci girişinizi yaparak görebilirsiniz.

Mezuniyet belgesini alacak öğrenciler yıl sonu sınavlar bittikten ve sınav sonuçları açıklandıktan sonra, eğer staj ya da laboratuvar projesi varsa bunları belgeleyip bitirdikten sonra, 20 gün içerisinde öğrenciler mezuniyet belgelerine kavuşabilecektir. AÖF mezuniyet belgesi alacak öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlar ise,

Eğitimini tamamlayan öğrenciler bulunduğu şehirdeki AÖF ofisine kimlik ve öğrenci kartları ile beraber kendileri giderek ya da onaylı bir şekilde vekalet verdiği kişi başvuruda bulunabilirler. Bunun haricinde kimseye verilmez.

Mezuniyet belgeleri hiçbir şekilde öğrencilerin adreslerine ya da belirli resmi kurumlara kesinlikle posta ya da kargo yolu ile gönderilmez.

AÖF ofisleri ve büroları arasında mezuniyet belgesi gönderimi yapılamaz.
 Mezuniyet belgelerini alan kişilere onaylı fotokopisi verilmez.

Mezuniyet belgeleri hazırlanana kadar öğrenciler geçici diploma ya da sertifika alamaz.
Mezuniyet belgelerinizi aldıktan sonra mutlaka diplomada bulunan bilgilerinizi kontrol ediniz. Aksilikler ve yanlışlıklar yaşanabilir, hemen müdahale edilmesi için anında kontrol ediniz.

Mezuniyet belgeleri alındıktan sonra kimlik bilgileri değişen kişilere yeni ve farklı mezuniyet belgesi verilmeyecektir. (soyadı değiştirme gibi)

Bu şekilde kolay ve rahatlıkla Açıköğretim diplomanızı alabilirsiniz. Diplomanızdaki bilgilerinizi kontrol etmeyi asla unutmayınız.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz