HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Arabistan Bu Kez Şevval Hilalinin Peşinde
Suudi Yüksek Mahkemesi'nin,  Ramazan ayıının Türkiye ve daha bir çok İslam ülkesinin aksine17 Mayıs'ta ilan eden 108 sayılı kararına göre mahkeme, Suudi Arabistan'ın tüm Müslümanlarını 14 Haziran Perşembe günü Şevval'ın hilalini izlemelerini istedi

Mahihaber.com'un Arabnews'den edindiği bilgiye göre, Suudi Yüksek Mahkemesi, Şevval hilalini çıplak gözle gören veya teleskoplar aracılığıyla en yakın mahkemeye bildirip ifadesini vermesi içinaçok çağrı yaptı.

Yüksek Mahkeme'nin, 15 Mayıs'ta Ramazan ayı ilanını 17 Mayıs'ta açıklayan 108 sayılı kararına göre, mahkeme, Suudi Arabistan'ın tüm Müslümanları Perşembe günü Hilali izlemelerini istedi.

Yüksek Mahkeme, "böylesi bir katılım, doğruluk ve dindarlık konusunda bir işbirliği ve tüm Müslümanlara yarar sağladığı için Allah tarafından ödüllendirilecektir. ” dedi

15 Haziran'da Şevval ayına girecek olan ve Ramazan Bayramının birinci gününüidrak edecek olan Türkiye'ye karşın haber yayına girdiği saate kadar Suudi Arabistan'da bayramın ve Şevval ayının ne zaman başlayacağı konusunda belirsizlik sürüyor.

mahihaber.com / Dış Haberler
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz