HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Çamlıca Camiinde İlk İftar Yemeği Verildi.
İstanbul’un Çamlıca Tepesi’ndeki dev caminin inşaatını yürüten Gürsoy A.Ş. caminin avlusunda başta işçiler olmak üzere, inşaata emeği geçenlerle 2 bin 500 kişilik bir iftar daveti verdi. Böylece cami açılışı yapılmadan önce iftar verilen ilk cami unvanını da almış oldu.

İnşaatı bitme aşamasına gelen camideki iftar yemeğine İstanbul Camii ve Eğitim-Kültür Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, Gürsoy kardeşler, Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Gürsoy kardeşlerin iş dünyasından dostları Ömer Faruk Çelik, Ahmet Çelik, Ramazan Kaya, Onur Soysal, Hamza Kaya, Zafer Topaloğlu, mimar Mehmet Güner ve İstanbul Müftüsü Prof. Hasan Kamil Yılmaz’la birlikte çok sayıda çalışan ve yakınları katıldı.

Gürsoy A.Ş.'dan Hasan Gürsoy, davetli olarak katılan İstanbul Müftüsü Prof. Hasan Kamil Yılmaz'dan camide emeği olan mimarından mühendisine, müteahhitine, hattatından müzehhipine, taş ustalarından mermer ustalarına, alçı ustalarından çini ustalarına, marangoz ustalarından sedefkârlara, kurşun ve bakır ustalarına, vitraycılara, akustik ve ışık yapımcılarına, tüm akıllı bina elektronik ve mekanik sistemlerini yapanlara, cami halısında emeği olanlara, bu güzel eserde çalışan tüm işçiler, hayırseverlerden vakıf yöneticilerine, camide görev yapacak olan imam ve müezzin kadrosuna, namaz kılacak cemaatin ahir ve akıbetleri için özellikle dua edilmesini isteyerek, duada adlarını geçmesini istediği kişilerin de isim listesini verdi.  Prof. Yılmaz da listede olanlarında isimlerinin teker teker okudu.

İftardan sonra misafirler akşam ve teravih namazını kılarak dağıldılar.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz