HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet Dergi Grubu Haziran Sayıları Çıktı


Diyanet Dergi grubunbun Haziran sayısı okurlarıyla buluştu. Diyanet Dergi, Diyanet Aile ve Çocuk dergileri yine ciddi konuları ile büyüklere, heyecanlı çizgi romanlarıyla miniklere güzel vakitler geçirecek.

Diyanet Derginin bu ayki konusu, “Tebliğde Dil ve Üslup.” Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Muhlis Akar, “Vaaz ve İrşat Hizmetlerinde Dil ve Üslup” başlığı altında, din hizmetinde
bulunan din gönüllülerinin bu vazifeyi icra ederken sahip olmaları gereken nitelikler, takip
etmeleri gereken kimi usul ve yöntemler üzerinde durdu. Prof. Dr. Tahsin Görgün, “Din ve
Dil Üzerine” yazısında, dilin dinî hayattaki belirleyici etkisine dikkat çekti. Prof. Dr. Mustafa
Karataş, Hz. Muhammed’in (s.a.s.) hayatından örneklerle tebliğde kurulması gereken
iletişim dilini hülasa etti: “Hz. Peygamber’in Tebliğ ve İletişim Dili”, Doç. Dr. Ülfet Görgülü
ise “Beri Gelsin Söz Edebini Bilen, Hikmetle Söz Edebilen” başlığı altında söz söylemenin
gerekliliğinden ve inceliklerinden bahsetti. Dosyamızın söyleşi konuğu Prof. Dr. Mürteza
Bedir, “Tebliğde Dil ve Üslubun Ehemmiyeti” hakkında soruları cevaplandırdı.


Aile Dergisinde "Güzel Geçinme Sanatı"


Aile Dergisi olarak bu ay pencerelerini, “her insan bir âlem” diyerek iyi geçinme yollarının tuğlalarını döşemek üzere açtı. Dr. Lütfiye Gülay Bilgin “Güzel Geçinme Sanatı” yazısında, insanlar arasındaki ilişkileri sorunsuz veya en az sorunla yürütebilmenin yöntem ve ilkeleri üzerinde durdu. Hoşgörünün pek çok sorunu çözen kıymetli bir anahtar olduğunun altını çizerek biraz empati ve gayretle ilişkilerin nasıl sağlıklı bir zemine oturtulabileceğinin
ipuçlarını verdi.
Zeynep Demir, “Eski Vakitler Yeni Zamanlar” yazısında mümin insanın en büyük sermayelerinden biri olan, doğru işlendiğinde mümbit bir toprak gibi cömertçe bereketini sunan, müsrifçe harcandığında ise kişiyi hüsrana sürükleyen zaman kavramını ele aldı.
Bu ay Klinik Psikolog Mürşid Ekmel Aybek ile “baba olabilmek” üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. “baba olmak” ve “baba olabilmek” arasındaki farkları, babanın aile içindeki rolünü, değer/kültür aktarımı konusundaki görevlerini konuşuldu. Yolgezerimiz Seher Meriç, bu ay bizleri Bursa’nın kalbinin attığı yer olan Ulucami’ye götürdü. Türk tarihinde namaz kılma alanı bakımından en büyük cami olan Ulucami’nin tarihî ve kültürel özelliklerini bizimle paylaştı.

Ailece bölümünde Uzman Klinik Psikolog Ayşe Handan Özkan Selim, “Ofisteki Kâbus: Mobbing” yazısında, mobbingin yol açabileceği fiziksel ve zihinsel rahatsızlıkları, davranış bozukluklarını ve sosyal sorunları anlattı. “Evlilikte yaşanan her sorun için mutlaka bir tarafın değişmesi mi gerekir?”, “Evliliklerde değişen taraf kim olmalı ve değişim nasıl olmalı?”, “Değişim için dikkat edilmesi gereken noktalar neler?” sorularının cevaplarını merak ediyorsanız Uzman Klinik Psikolog Ayşe Yılmaz tarafından kaleme alınan “Evlilikte Kim Değişmeli?” yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Dergimizde yer alan Ters Köşe, Bakış Açısı, Çocuğum Büyürken ve ismini zikredemediğimiz
diğer köşeleri birbirinden nitelikli yazılarla okurlarını bekliyor


ve Çocuk Dergisinde...

Diyanet Çocuk Dergisi olarak bu yıl da size bir tatil eki hazırladı. Tatil Arkadaşım ekinde birbirinden güzel eğlenceli, eğitici, bilgilendirici çalışmalar yer alıyor. Tatil boyunca Kur’an-ı Kerim ve dinî bilgiler öğrenmek için camilerimizdeki kurslara katılmanızı tavsiye ediyoruz. Tatil Arkadaşım ekinin elinize ulaştığı bu ay içerisinde Peygamberimizin vefat yıldönümü bulunuyor.

Dergide ayrıca Dualar, Yaz Dostum, Mantık Bulmaca, Eğlencelik, Bunları Biliyor musunuz? , Konuşan Bilgisayar, Karikatür, Çiçek Gibi Sev, Kelime Karıştırmaca, Basamak Bulmaca, Suratı Sirke Satmak , Mevlitler ve Hindistan Cevizli Lokum, Sayısever, Haydi İstenilenleri Bulalım, Allah’ı Anar, Hangi Peygamber, Hangi Melek, Mantık Bulmacası, Tatil Neşesi, Kalem Oyma Sanatı, Arkadaşım Piri Reis, Gül Şerbeti, Mini Blmacalar, Eğlencelik, Çengel Bulmaca, Bulmaca, Duvar, Çantamarket, Boyama, Labirent, Çocuk, Resimli Sudoku, Bulmaca Çözümleri yer almakta

mahihaber / Özel - Ankara
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz