HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet Eski Dış İlişkiler Başkanı Milletvekili Oldu
Türkiye 24 Haziran itibariyle yeni bir yönetim sisteminin de oylandığı seçime gitti.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekillerinin oylandığı seçimlerde 3 vekili Ankara’ya gönderen Karabük’te sandıkların tamamı açıldı.

Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti’den adaylığını koyan eski Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Daire Başkanı Niyazi Güneş bu seçimlerde milletvekili seçildi.

Kesin olmayan sonuçlara göre 176058 seçmeni bulunan Karabük’te vatandaşlar toplam 711 sandıkta oy kullandı. Toplam geçerli oyların %53,4’ünü alan Cumhur İttifakı ortaklarından AK Parti 81.168 oyla 2 milletvekili çıkardı. Millet İttifakı’nın ortaklarından CHP ise Karabük’te oyların %16,5 ile 25032 seçmenin onayını alarak Ankara’ya 1 milletvekili gönderdi.

Niyazi Güneş kimdir?

Niyazi Güneş   Adalet ve Kalkınma Partisi Karabük Bölgesi, 27. Dönem Milletvekili

1953 Karabük doğumlu. 1976 yılında Gerede İmam Hatip Lisesi’ni, 1980 yılında da Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. Samsun Havza ve Karabük Müftülük yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığında dönemler halinde görevler üstlenen Güneş, Frankfurt Başkonsolosluğu Din Hizmetleri ve Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri ataşelikleri yaptı.

Başkanlık Vaizliği ile İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı yapan Güneş, Başkanlık Müşaviri oldu. Müşavirlik görevinden 2018 yılı itibariyle emekliye ayrılan Güneş, Karabüklüler Vakfı Kurucu Başkanlığını yaptı.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi düzeyde Arapça bilmektedir.

mahihaber / Özel - Karabük
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz