Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet'in Türk Misafirperverliğine Yakışmayan Hareketi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ABD’li Müslüman Heyeti kabul etti

Kabulde, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı, Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Burhan İşliyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'la birlikte, Amerika'dan gelen Müslüman STK temsilcileri, kanaat önderleri ve din adamlarından oluşan heyet yer aldı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığının Konferans Salonu’nda gerçekleşen kabulde Türk misafirperverliğine yakışmayan bir durumun oluşması da gözlerden kaçmadı.

Türk misafirperverliğinin en önemli unsurlarından olan misafiri baş tacı yapmak ve en güzel şekilde ağırlamak, mekanda en iyi yeri misafire vermek varken, Diyanet İşleri Başkanlığının verdiği kabulde Amerika'dan gelen misafirleri protokol sırası yerine arka sıralarda oturtması hoş karşılanmadı.

Amerika'dan gelen misafirlerin arka sıralarda oturtulduğu kabulde en ön sırada Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olarak görev yapan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı, Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Burhan İşliyen'in oturtulması, misafirlerin önde gelen kişilerinin dahi protokol sırasında yer almaması bazı davetliler tarafından beklenmedik hareket olarak nitelendirildi.Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanları tarafından FETÖ ve DAEŞ konusunda sunumun da yapıldığı kabulde, Başkan Erbaş'ın konuşmasında, Dini istismar eden FETÖ ve DAEŞ gibi terör örgütleriyle birlikte mücadele edilmesinin öneminin, Diyanet İşleri Başkanlığının ve Türkiye Diyanet Vakfının yurtiçinde ve yurtdışında yürüttüğü çalışmalarının, Dünyanın çeşitli yerlerindeki Müslüman ülkelerden öğrencilere Türkiye’de eğitim verildiğinin anlatıldığı kabulde, Washington’da bulunan Diyanet Center of Amerika Merkezinin sadece Müslüman Türkler için yapılmadığına, o bölgedeki bütün Müslümanların bir merkezi olduğuna vurgu yapıldı

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığının Konferans Salonu’nda gerçekleşen kabulde bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde Türkiye’ye gelen heyet, bir hafta boyunca Ankara, İstanbul, Bursa ve Konya da çeşitli programlara katılacak. Heyet, Dışişleri Bakanlığını, çeşitli kamu kuruluşlarını ve üniversiteleri ziyaret edecek.

mahihaber / Ankara
Fotoğraflar : Diyanet İşleri BaşkanlığıGoogle Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz