HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Elazığ'lı Anne Babalar Vebal Altında
Elazığ’da ‘2018 Camide Çocuk Sesi Vatanımızın Neşesi’ temasıyla yaz Kuran kursları açıldı. Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Elazığ'lı anne babalara seslenerek "duyarsız kalmayın. 8 Hafta çocuğunuza çok şey verebilir" dedi ve yaz Kuran kurslarına katılımın az olduğunu söyledi.

Günışığı gazetesine konuşan Elazığ il Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Kuran kurslarının önemine değinerek “ Camide çocuk sesi çoğaldıkça vatanımızın sesi mutlak olarak çoğalacaktır. Onun için sizler bizim geleceğimizsiniz. Belki hayatınızda din eğitimi alanında aldığınız en ciddi eğitim en planlı eğitim bu eğitim olacaktır. Bu anlamda ben hocalarınızı tebrik ediyorum” dedi.

Yaz kurslarına katılımın az olduğunu vurgulayan Sarıkaya ailelere seslendi ve kursların 8 hafta süreceğini söyledi.

Sarıkaya, “Elazığ’da kurslarda doluluk oranı yüzde 23’e tekabül ediyor. Dolayısıyla Elazığ’da demek ki yüzde üzerinden çeyrek gencimize ulaşıyoruz. Bu az bir sayıdır. Bunu açık söyleyeyim. Basın yoluyla ülkemizde ki kardeşlerimize söylüyorum. Çocuklarınızı mutlaka yaz kursuna gönderin. Bu çocuklar geleceğimizdir. Bunlar din eğitimini camiden, hoca hanımlardan almış olsunlar. Kızlarımız da camilerde eğitim alıyor. Biz yine oraya hoca hanımlar gönderiyoruz. Bu neden ile 9 hafta olan yaz kursu bu yıl 8 haftaya indirmiştir” ifadelerini kullandı.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz