HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Elazığ'da Yaz Kur'an Kursları İçin Eğitim Seminerleri Düzenlendi
2018 Yılı Yaz Kur'an Kursları İçin Eğitim Seminerleri Düzenlendi

Cami Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri için Yaz Kursları Seminerleri düzenlendi. Yaz Kur’an Kurslarının teması bu yıl “Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi” olarak belirlendi. Yaz Kur’an Kursları 25 Haziran 2018 pazartesi günü başlayacak.

Seminerlerin açılış konuşmasını yapan Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Ramazan ayında sunulan din hizmetlerinin değerlendirmesini yaptı ayrıca Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi’nin hizmetleri hakkında personeli bilgilendirdi.

Daha sonra Yaz Kurslarının önemi ve öğretici olarak görev alacakların ne kadar önemli bir misyonu üstlendiklerinin altını çizerek katılımcıların yaz kurslarında eğitim görecek çocukların öğretim metodları için semineri dikkatle dinlemeleri çağrısında bulundu.

Haziran ayı mutat personel toplantısı sonrası gerçekleştirilen seminerlerde Bölge Camii İmam Hatibi Ramazan Binici, Yalnız Köyü Camii İmam Hatibi Muhammet Burak Bakır, Batı Sitesi Kur’an Kursu Öğreticisi Tuba Barış ve Mescid-i Rahman Camii Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Sümeyye Gülbay seminer verdi.

Programın sonunda İl Müftümüz Yusuf Sarıkaya ve Müftü Yardımcımız Abdurrahim Aytaç Din Görevlileri ile bayramlaştı ve Bayram şekeri ikramında bulundu.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz