mahihaber Fransa, Polislerin Müslüman Olmasından Rahatsız - Mahihaber
HADİSLERDEN

Fransa, Polislerin Müslüman Olmasından RahatsızFransızlar, polis memurlarının İslam'a yönelik düşüncelere girmeleri ve Müslümanlığı seçmesinden dolayı endişe duyduklarını dile getirdiler

Kısa bir süre önce Müslüman olan iki polis memurunun işten atılmasıyla birlikte tartışılmaya başlanılan dönüşümler, Müslüman dinini ve "radikalleşmeyi" karıştıran bazı Fransızları endişelendiriyor.

Mahihaber.com'un lemuslimpost'dan edindiği bilgiye göre, bir süre önce müslüman olan İki polisin görevden alınmasıyla endişelerin arttığı, bazı Müslüman polislerin ise Müslüman olmayan meslektaşlarını camilere götürdüğünü,Ramazan ayınında bazı faaliyetlere davet ettiklerini belirtilerek, Müslüman bir polisin geçen yıl fotoğraf çekme bahanesiyle terörist arkadaşına silahını ve  kolluğunu ödünç verdiğini dile getirdi.

Diğer yandan, bazı Fransızların Müslüman polislere sıcak baktıklarını, İslam ile ilgili sosyal ağlar üzerinde , Müslüman polis memurlarına sahip olma düşünceleri içerisinde yorumların yoğunlaştığı görüldü.

2016 yılında, Seine-et-Marne milletvekili Yves Albarello, Ulusal Meclise, “İslam'a dönüştürülen 17 polis vakasının, yakınlık güvencesiyle gizli bir raporda bildirildiğini” açıkladı.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder