HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Hafız Adaylarına Yardım Yaptılar, Teşhir Etmekten geri Durmadılar
Yozgat ilinde Bilal Şahin adlı hayırsever biri olarak bilinen vatandaş, kendi adını taşıyan kursan kursunda eğitim gören hafız adayı öğrencilerine giysi yardımı yaptı. Kursta bulunan çocukların resimlerinin basına dağıtılmasına tepki yağdı

Yaşları 11 - 15 arasında bulunan ve hafızlık eğitimi alan, geleceğin hafızları olarak yetiştirilmeye çalışılan çocuklara İş adamı Bilal Şahin, kendi isminin verildiği Bilal Şahin Hafız Kur’an Kursunda giysi yardımında bulundu.

Kurs talebelerinin her birini tepeden tırnağa donattığı belirtilen haberde çocuklarının resimlerinin de yayınlanması tepki ile karşılandı. Hem medyaya verilen haberlerde hem de müftülük web sitesinde yardım gören çocukların fotoğraflarının teşhir edilmesi yapılan iyiliğin gösterişten öteye geçmeyeceği ,ifade edildi.

İş Adamı Bilal Şahin adına hediyeleri dağıtan çalışan Recep Şakı “ Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) “Kur’an-ı güzel okuyan ve amel eden kişi şerefli ve saygılı olan katip, meleklerle beraberdir.”, “Kur’an okuyunuz. Çünkü Kur’an, kıyamet gününde kendisini okuyanlara şefaatçi olarak gelecektir.” Hadisi şerifi ile Kuran okumanın insanlara ne kadar güzel vasıflar sağladığını belirterek, “Burada eğitim gören hafızlarımız inşallah Allah’ın kelamını öğrenip, daha sonra da Allah’ın kelamını başkalarına öğreterek yayacaklardır. Bizlerde bu öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamak, onların eğitimlerini devam etmeleri için elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize Allah kelamını öğreten hocalarımıza ve burada eğitim alan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik'de, desteklerinden dolayı Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin’e teşekkür etti.

Müftü Sezik, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (SAV)’in “Kim, bir Müslümanın sıkıntısını giderip, onu sevindirse, Allahü teala, kıyamette en sıkıntılı anlarda, onu sıkıntılardan kurtarır” buyurduğunu belirterek, “Başka bir hadisi şerifte ise ‘Allah’ü tealanın farzlardan sonra en çok sevdiği iş, bir mümini sevindirmektir.’ Bugün burada Hayırsever İş Adamımız Bilal Şahin bey, Kur’an öğrenen çocuklarımızı sevindirdi. Kendisinden Allah razı olsun. Daha önce de Kuran kursumuzun doğalgaz sorununu da çözmüştü bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan iyiliğin ve bilhassa geleceğin büyükleri olan çocukların ileride rencide olmaması için yardımın çocukların fotoğraflarının kullanılmadan yapılmasının uygun olacağı da dile getirildi. Fotoğrafların müftülük web sitesinde de yayınlanması hoş karşılanmadı

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz