HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

İmam Var, İmam Var.. Çocuklar İçin Camiyi Süsledi
Bir yanda çocuklara kaba davranıp, plastik boru ile şiddet gösteren imam, bir yanda "adam sende" deyip gelen gelir, gelmeyen gelmez diyen imam, öte yandan forum köşelerinde dahi "çocuklar yaramazlık yapıyore, bunları camiye almasam mı" diye şikayet eden imamlar diğer yandan da çocukları camiye nasıl alıştırrayım, camiye nasıl getirteyim diye canla başla çalışan imamlar.

Çocukları camiye çekmek için camiyi süsleyen imam, bazı meslektaşlarının aksine ne yapacağını düşünürken, çocukların en fazla hoşlanacağı süslemelerle Kur'an ve cami sevgisi artırmanın yolunu buldu..

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Dikkaya köyünde görev yapan imam hatip İbrahim Gumba, yaz tatili dıolayısıyla camiye gelmek istemeyen çocukları camiye çekmek için  balon ve muhtelif süslemeler ile camiyi süsleyerek çocukların değişik ortamda Kur'an öğrenmelerini sağladı.


Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla  Çamlıhemşin Dikkaya köyünde yaşayan anne babaları da uyaran imam hatip brahim Gumba, ayrıca kursa katılan öğrenciler arasında başarılı olanlara da kendi imkanalrıyla çeşitli ödüller vermeye çalışıyor

Dikkaya Köyü merkez Cami imam hatibi İbrahim Gumba sosyal medyadan “Değerli ve muhterem büyükler! Çocukluğumuzu hatırlayalım ve bugünün çocuklarını camilerde anlayışla karşılayalım. Onları sevindiren olalım, onlara bağıran amca dede olmayalım! Onlar camilerimizin görünen günahsız sabileri, melekleri misali olduklarını unutmayalım. Aksi halde onları ürkütürsek gidebilecekleri yerleri maalesef bellidir! Haydi elele verelim, Gönüllerine Kur'an, Peygamber, cami,din,vatan,ümmet sevgisini nakşedelim. Selam ve dua ile” ifadelerini kullandı.

İmam Gumba'nın bu faaliyetini memnunula karşılayan vatandaşlarda "İmamlık, ancak bu kadar güzel icra edilebilir. Harabeyi çok amaçlı alana çevirip şiir söyleşi için insanları davet eden imam da var, imamlığı para sektörü olarak görüp tencere tava pazarlama sektörü olarak görende var. İmam vardır çocukların Kuran öğrenmesi için kapı kapı dolaşıp öğrenci toplayan da vardır, imam da vardır çocukların aileleri ile konuşup çocuğun Kuran öğrenmek istemiyorsa camiye gönderme diyen sözdeler de vardır. İmam vardır yaşının elini öper imam vardır ter kokulu yaşlı der. İmam vardır camide öğrenciye tekme tokat saldırır, imam vardır öğrenciyi camide balonla karşılar Ibrahim Gumba Allah razı olsun,varlığınız sağlıklı sihatlı olsun. " dediler.

mahihaber / özel
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz