HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

İmama Mahalleli Tepkisi...
Samsun’un Bafra ilçesinde, Mevlana Mahallesi’nde bir binanın çatı katına kurulan su deposu görüntülü baz istasyonu çevre sakinlerini isyan ettirdi.

Mevlana Mahallesi’nde binanın üzerine yerleştirilen baz istasyonu vatandaşı isyan ettiriyor. Çeşitli yerlere şikayet etmelerine rağmen yetkililerin şikayetlerini dikkate almadığını belirten mahalle sakinleri, “ Bize sadece yaşam alanın dışında kurulduğunu söylediler. Gelsinler baksınlar bakalım yaşam alanının dışında mı içinde mi. Baz istasyonun bulunduğu bina mahallemizin tam göbeğinde diye tepkilerini dile getirdiler.

ÇOCUKLAR HASTA OLUYOR

Özellikle çocukların ve yaşlıların, baz istasyonundan yaydığı radyasyondan dolayı hastalandığını belirten mahalle sakinleri, 2 Ay önce “Belediye’ye şikayet ettik, fakat sonuç alamadık. Ev sahibine söyledik, o da şirkete para karşılığı kiraya vermiş. Buna bir çare bulunmasını istiyoruz.” dediler.

CAMİ İMAMI OLMASI BİZİ ÜZÜYOR

Daha sonra çevre sakinlerinden haber merkezimize gelen şikayetlerle rahatsız oldukları bir diğer husus ise, bu baz istasyonun evinin çatısına kurulmasına izin veren bir cami imamı olmasıdır. Bu durum karşısında Mevlana Mahallesi sakinleri olarak derinden üzüldüklerini belirttiler.

CAN BU KADAR UCUZ MU?

Büyük şirket parayı vermiş binanın çatısını kiralamış kimsenin parasal ve hukuksal anlamda adamlara gücü yetmiyor fakat burada vatandaşlarda zarar görüyor ancak zenginin cebine para girdikten sonra kime ne gereği var fakirin fukaranın. Yetkililerin bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz. Baz istasyonu yüzünden sağlığımızdan mı olalım? Vatandaşın canı bu kadar ucuz mu?” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

SU DEPOSU GÖRÜNTÜSÜ VERİYOR

Binanın çatı katını baz istasyonuna kiraya veren imam mahalle sakinleri anlamasın diye kurulan baz istasyonuna su deposu görüntüsü verdiriyor. Mahalle sakinleri olayı çözdüklerinde Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumuna şikayet ediyorlar.

YAŞAM ALANI DIŞINDA

Bu şikayetin üzerine gelen yetkililer kurulan baz istasyonu binasının yanlarında yaşam alanı bulunmamaktadır diye rapor tutuyor. Bu durum karşısında çok sinirlenen ve haklarını aramak isteyen Mevlana Mahallesi sakinleri bu rahatsız oldukları baz istasyonu ile ilgili imza toplayıp durumu Samsun Valiliği ve Cumhurbaşkanlığına kadar götüreceklerini belirttiler.

bafragundem.net
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz