HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

İmamdan Delikanlı Çıkış , Camide Propaganda Yaptırmam
Çorum'un Mecitözü ilçesi Çitli Köyü'nde görevli imamın dürüstçe çıkışı İYİ Partilileri şok etti.

Çitli Köyü Cami imamı Mustafa Çıtak, cami avlusunda IYI parti adına propaganda yapmak isteyenlere izin vermedi.

Bugüne kadar imamların camilerde siyaset yaptığını, Akpartiye oy verdiğinin dile getiren ve sürekli tepki gösteren sol medya IYI Partinin cami avlusunda Kur'an eğitiminden çıkanlara ve cami cemaatine sabun ve bildiri dağıtmasına tepki göstren imama adeta linç girişiminde bulundu.

İmam Mustafa Çıtak'ın, ''Biz 'Reis'i destekliyoruz. Onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez'' dediğini iddia eden sol medya söz konusu kendi fikirdaşları olunca parti taraftarlarının cami avlusunda siyaset yapmasını engelleyen imamı adeta sosyal medyada linç girişiminde bulunarak hakaret edilmesine sebep oldu.

İmam Mustafa Çıtak'ın çıkışını gören, Çitli köyü sakinleri de , ellerinde bulunan broşürleri ve kendilerine verilen partinin promosyonu olan sabunları yerlere atarak imama destek verdi.

Odatv'den Cuma Şahin'in haberine göre,  İmamın ve köylülerin tepkisiyle şok geçiren İYİ Parti'liler olayı şöyle anlattılar:

''Partinin gençlik kollarında görevli bayanlar ve biz, camiden çıkan bayanlara broşür ve partinin promosyonu olan sabunları ikram ederken caminin imamı tarafından kapı dışarı edildik.

Cami imamı, 'Buraya AK Parti'lilerden başkası giremez' diyerek bağırdı ve derhal bulunduğumuz yeri terk etmemizi söyledi. Sinirden kendinden geçmiş bir halde, cemaate de bağırmaya başladı, 'Ellerinizdekileri derhal yere atın ya da kimden aldınız ise geri verin' diye emirler yağdırdı.

Bu sert tepki karşısında şaşkına dönen cemaat, ellerindekileri parti görevlilerine geri teslim ettiler. İmam Mustafa Çıtak, '657 beni bağlamaz. Biz Reis'i destekliyoruz. Onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez' şeklinde bağırıp, 'derhal cami etrafını ve köyü terk etmemiz gerektiğini' söyledi."
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz