Haberi Paylaşabilirsiniz

İmamlar Dikkat.. Bu Çok ÖnemliFarklı yazılarla zaman zaman gündeme çıkan yazar Sema Maraşlı bu kez Diyanet imamlarına önemli bir uyarıda bulundu.

Çocukaile.net sitesinin yayın danışmanı olan yazar Sema Maraşlı, sitedeki son yazısında yaz Kur'an Kurslarının açılmasıyla birlikte Diyanet'te çalışan imamları ve erkek Kur'an Kursu öğretmenlerini uyardı.

Yazar, yazısına "Diyanet! Hocalarına Sahip Çık" diye başlayarak "Son birkaç yıldan beri imamlara, din adamlarına karşı saldırılar arttı" sürdürdüğü yazısında "Yaz geldi ve okulların tatil olması ile birlikte camilerde ve Kur’an kurslarında yaz kursları başladı. Disiplinsiz bir ortamda anasının avutamadığı çocuklara, hocalar dadılık yapmak zorunda bırakılıyor, ek ders ücreti karşılığında." diyerek cinsel istismar suçlamasıyla karşı karşıya kalanların Diyanet tarafından savunulmamasını, imamların adeta kurban seçildiğini ifade ederek.
imamlara şu nasihatlerde bulundu.

"İmamlara ve erkek hocalara da birkaç tavsiyem var.

Kız öğrencileri okutmayı kabul etmeyin ve Diyanet'e dilekçe verin.

Öğrenci ne kadar sevimli olursa olsun saçını falan asla okşamayın, mümkün olduğu kadar yanınıza yaklaştırmayın. Üzgünüm ama böyle. 4-6 yaş çocukları da var yaz okullarında. Orada ailelerin şikayeti bile yeter siz en iyisi okutmayı baştan kabul etmeyin.

Dini sevmek öğreteni sevmekle başlar, hocayı sevmekle başlar biliyorum. Fakat durum böyle.

Diyanet İşleri Başkanlığı da hocalarına sahip çıksın. Yoksa bu işin ucu yakında kendilerini de yakar"

Maraşlı yazısında mağdur bir imam ailesinin yaşadıklarını da dile getirerek imamların ve erkek Kur'an Kursu hocalarının kız öğrencilerle aralarında mesafe olmasının yarar getireceğini ifade ediyor.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz