mahihaber İmamları Kediler Meşhur Ediyor - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

İmamları Kediler Meşhur Ediyor
İnsan yaradılışı gereği kendine munis olan diğer canlılara karşı daima sempatik yaşamıştır. Kimi atları, kimi köpekleri, kimi de kedi ve köpekleri sever.

Bu çok özel bir durum olmadıkça pek göze batmaz. Herhangi bir yaşam şeklidir. İnsanlıktır.

Ne var ki, giderek artan bir haber var ki ne zaman haber merkezimize düşse "yine mi ya... " dedirtir.

Aslında kedici imamların bu kadar çok haber olmasının sebebi Üsküdar'da bulunan Aziz Mahmud Hüdayi Cami Şerifinin imamı Mustafa Efe'den kaynaklandı.Aslında yıllardır, Mustafa hocanın görev almasından çok önce dahi o camide kediler olabildiğince serbestçe dolaşırdı. Yıllar yılı böyle olmuştur. Kimse bunlardan rahatsız olmaz, hatta haber bile yapılmaz idi. Mustafa hoca biraz medyatik ve medya ile sıkı fıkı olduğu için paylaşımlar yapınca, dostları kanalıyla da haber olunca "kedici imam" olarak popüler oldu.

Hatta dünya medyasında bile sesi duyuldu. İşte bu haberden sonra cami görevlileri olan imam ve müezzinler biz de meşhur olalım düşüncesi içerisinde asli görevleri olan insanı camiye alıştırmak, yoksula yardımcı olmayı teşvik etmek, güzel ezan ve Kur'an okuma yönünde çaba sarfetmek, sabah namazlarında cemaatin sayısını artırmak, daha fazla insanı irşad edebilmek, çocukları toplayıp Kur'an-ı sevdirmek gibi faaliyetlerle uğraşmak, kendini aşabilmek için çaba sarfetmek yerine böyle basit işlere girip kendilerini haber yapmaya başladılar.

Oysa diğer konularda haber olsalar başlara taç olacaklar. Mustafa Efe hocaya vuran şans başkasına vurmaya bilir. Sadece haber olur unutulursunuz.

Bir insanın kediyi sevmesi gayet olağan olsa da iş medyatik olabilmek için olunca anlamsız bir çaba ortaya çıkmakta.

İmam ve kedi ilişkisi artık baymaya başladı.

İşte kedici imamlarla ilgili haberler


Kedi dostu imamGörev yaptığı Üsküdar'daki Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'nin kapılarını sokak kedilerine açarak, İslam dininin şefkat ve merhametine vurgu yapan imam Mustafa Efe, bu örnek davranışıyla hem cemaatin hem de sosyal medya takipçilerinin takdirini topladı.
İmam Mustafa Efe, cemaatin çektiği fotoğrafların sosyal medyada yayınlanmasının ardından Türkiye'den ve yurt dışından çok sayıda kişinin ilgi odağı oldu ve "kedi dostu imam" olarak anılmaya başlandı.

*****

Camide yavrulayan kediye imam sahip çıktı

Kırıkkale'de girdiği bir caminin minberinde 7 yavru dünyaya getiren kedi, imam ile cami cemaatinin desteğiyle yavrularını camide büyütüyor.

*****

Mahallenin kedileri imamın yolunu gözlüyorİmam her gün kedileri besliyormuş. Bu yüzden kediler imamın yolunu bekliyormuş. Habere bakar mısınız "Kırşehir'deki bir camide görev yapan imam, cemaatine karşı yerine getirdiği vazifelerinin yanında sokak kedilerini elleriyle besleyerek örnek bir davranış sergiliyor."

İmam: Kediler ezanı duyunca toplanmaya başlıyorKırşehir Dinekbağı Mahallesi Suludere Camisi imam hatibi Alparslan Ercan, her
gün çarşıya giderek sokak kedileri için esnaftan tavuk parçaları topluyor. İkindi vakti Ercan'ın elleriyle beslediği kediler, alıştıkları imamı sesinden, görüntüsünden hatta arabasının çıkardığı sesten dahi tanıyarak cami önünde toplanıyor.

Hamile kedi camide yavrularını dünyaya getirdi  Alanya’da hamile olan sokak kedisi pencereden girdiği bir camide yavrularını dünyaya getirdi. Namaz kılmaya gelen cemaat şaşkınlık yaşarken, insanoğlu yavrusunu camiye bırakıp gidiyor kedi ise yavrusuna camide sahip çıktığı söyledi

İmam değişti, mahalle kedileri öksüz kaldıEdirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (EDHAYKO) Başkanı Nurhan Kalender, Kocasinan Mahallesi’nde bulunan sokak kedilerini besleyen Hacılar Ezanı Cami imamının atanmasının ardından canlıların sahipsiz kalması üzerine harekete geçti, sorunu mahalle muhtarı ile çözme yoluna gitti, “Aslında 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununu Muhtarlar öğrenmeli” dedi.

Ya Cemaat Camide Kedi ilişkisi..

İmamlar camilerde kedilerle hasbihal eder de cemaat etmez mi.. İşte camisever kediler ve cemaat görüntüleri.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder