mahihaber İngiltere'de Başörtülü Bebek Oyuncakları Büyük İlgi Görüyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

İngiltere'de Başörtülü Bebek Oyuncakları Büyük İlgi Görüyor
'Selam Kardeşler” ismindeki başörtülü oyuncak bebekler İngiliz pazarında kız çocukları tarafından büyük ilgi görüyor.

IQNA'nın haber sitesinden aktardığına göre, son zamanlarda ''Selam Kardeşler' ismindeki başörtülü oyuncak bebekler İngiliz pazarına girdi. Taraftarlarının bakış açısınna göre kız çocukları için Müslüman kadınların sembolü ve örneğidir.

Amaç dünyadaki farklı kavim ve ırkların özelliklerine göre başörtülü oyuncak bebekler tasarlayarak her dinden ve ırktan gelen küçük kız çocuklarına güçlü, olumlu ve  çalışkan olmayı ilham vermesidir.

Bu bebeklerin fikri, tasarımı ve üretimi, uluslararası Zileej şirketine aittir. Türkiye, BAE, Avustralya ve Kanada dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde şubeleri bulunmaktadır. Şirket, oyuncak ve eğitici oyunlar yaparak İslami yaşam tarzını dünya halkına tanıtmayı hedefliyor.

Kız çocuklarının oynayabilmesini sağlamak için bu oyuncak bebek kutusunda bir hikaye kitabı, tarak ve iki eşarp bulunmaktadır. Aynı zamanda, her oyuncak bebeğin hayat hikayesini okuyarak, eğitici ipuçları almaktadırlar. Her bir kitapta Müslüman kadınların gerçek hayatından esinlenerek, onların hayat ve başarı hikayeleri anlatılmıştır.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder