Haberi Paylaşabilirsiniz

İslam Alemi Dünyanın Her Yerinden Ramazan Bayramını Kutluyor


Mekke'de Bayram heyecanı

Tüm İslam alemi dünyanın her yerinden Ramazan ayının hüznü bayramın gelmesinin sevincini yaşıyor.İslam ülkelerinin büyük bir çoğunluğu 30 gün, başta Suudi Arabistan olmak üzere bir çok Arap ülkesi 29 gün sonra Ramazan  Bayramına ermenin mutluluğunu yaşıyor.

Suudi Arabistan Şevval hilalini görünce Türkiye'ye göre bir gün geç başladığı Ramazan ayını 29 günlük bir süreçle dün akşam tamamlayarak bugün Ramazan Bayramını kutlamaya başladı.

Medine'de

İslam alemi aynı zamanda Cuma bayramını da bugün idrak ederek çifte bayramı buruk bir sevinç içerisinde karşılarken camiler sabahın erken saatlerinde, ezanla birlikte doldurdu.

Yediden Yetmişe genç yaşlı Müslümanlar, dünyanın her yerinde camilere koştu. Bayram namazını eda ederek hutbeleri dinledi. Hutbelerin ortak noktası huzur, kardeşlik ve beraberlik oldu.

Tokyo Camiinde namaz kılmak için uzun kuyrukalr oluştu. Üç kez bayram namazı kılındı

Japonya'nın Tokyo kentinde bulunan Tek Türk Camisinde yer bulamayanlar 3 kez kılınan bayram namazlarında sıra buldukça bayramı karşıladı.

Hindistan'dan Bayram Görüntüleri
Bayramı Cumartesi Günü Karşılayacak Ülke, Pakistan..

Cumartesi günü Ramazan Bayramını kutlayanlar arasında Pakistanlı Müslümanlar var . Şevval hilal ayını perşembe günü ülkelerinde göremeyen Pakistan Merkez Ruet-e-Hilal Komitesi Cumartesi günü Ramazan Bayramı'nın kutlanacağını duyurdu. Karar, Müftü Munib-ur-Rehman başkanlığında Karaçi'de düzenlenen komite toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Türkiye'de BayramCumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını İstanbul'da Marmara İlahiyat Camisi'nde kıldı

Başbakan Binali Yıldırım, bayram namazını memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesinde kıldı.

Fatih, Süleymaniye, Sultanahmet, Yavuz Selim ve Mihrimah Sultan camilerinde Ramazan Bayramı namazını kılan vatandaşlara kahvaltı ve çorba ikram edildi.

Ramazan Bayramı sabahında namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar Fatih Camii'ne akın etti. Vatandaşların cami avlusunda oluşturduğu yoğunluk ise havadan görüntülendi.
Bayram namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar Fatih Camii'ne akın etti. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mustafa Demir de namazlarını Fatih Camii'nde kılarken dışarıda kalan binlerce vatandaş namazlarını cami avlusunda kıldı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla Edirne'deki vatandaşlar, Mimar Sinan'ın ustalık eseri tarihi Selimiye Camisi'ne akın etti. Bayram namazı öncesinde vatandaşlar, Selimiye Camisi ile kent merkezindeki selatin camilerinden Eski ve Üç Şerefeli camileri doldurdu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberindeki kuvvet komutanlarıyla geceyi Şırnak'ta geçirdi, bayram namazını Cizre'de vatandaşlarla kıldı.

Alperen Ocakları üyesi bir grup, Ayasofya önünde bayram namazı kıldı.
Alperen Ocakları üyesi yaklaşık 100 kişilik bir grup, bayram namazını kılmak için sabah saatlerindeki Ayasofya Müzesi önünde bir araya geldi. Ayasofya önündeki alana seccadelerini seren grup, bayram namazı kıldı.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz