Haberi Paylaşabilirsiniz

İstanbul Müftüsü Üniversite Sınavına Gireceklere Seslendi
Bu yıl ilk kez uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hafta sonu 2 milyondan fazla aday girecek. İstanbul Müftüsü sınava gireceklere twitter üzerinden seslendi.

"Neslimizin devamı, milletimizin ümididir. Yaklaşık 2,5 milyon gencimiz bu hafta sonu YKS’de ter dökecek" şeklinde ifade eden İstanbul Müftüsü Prof.Dr. Hasan Kamil Yılmaz "Evladlarımız ve gençlerimiz bizim göz aydınlığımız, gelecek sermayemiz; ülkemizin istikbal ve İstiklal teminatıdır. Neslimizin devamı, milletimizin ümididir. Yaklaşık 2,5 milyon gencimiz bu hafta sonu YKS’de ter dökecek. Gençlerimize bu sınavlarında Rabbimizden kolaylık ve muvaffakiyetler niyaz ediyor, bu fani dünya sınavının ebedi ahiret sınavına basamak teşkil etmesini diliyorum." dedi

SINAVA GEÇ KALMAYIN

İlk kez geçen yıl Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda ( YGS) uygulanan ve büyük tepki çeken 15 dakika kuralı, YKS için de geçerli. Sadece sınav saatleri 15 dakika ötelendi. Bu yüzden de sabah oturumlarına saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumuna saat 15.30’dan sonra gelenler sınava alınmayacak. O yüzden sınav yerlerinize zamanında gidin ve sınava geç kalmayın.

ÖSYM, ÖĞRENCİLER 129 BİN BİNADA SINAVA GİREEKLER

YKS'nin birinci oturumu olan ve 30 Haziran Cumartesi yapılacak Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) başvuru yapan 2 milyon 381 bin 784 adayın 7 bin 884 binadaki toplam 129 bin 291 salonda; 1 Temmuz Pazar gerçekleştirilecek ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri'ne (AYT) başvuran 2 milyon 19 bin 853 adayın 6 bin 746 binadaki toplam 108 bin 470 salonda; aynı gün öğleden sonraki oturum olan Yabancı Dil Testi'ne (YDT) başvuran 131 bin 453 adayın ise 779 binadaki 6 bin 418 salonda sınava alınacağını bildirdi.

NÜFUS DAİRELERİ CUMARTESİ PAZAR AÇIK

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 30 Haziran Cumartesi ve 01 Temmuz Pazar günleri yapılacak. Bu nedenle, vatandaşların iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi amacıyla, sınava katılacak adaylardan nüfus cüzdanını (T.C. Kimlik Kartı’nı) kaybeden ve yeniden almak isteyenler için 'Geçici Kimlik Belgesi' düzenlemek üzere, İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri Cumartesi ve Pazar günleri mesai saatlerinde açık bulunacak.

BİR ÇOK İLDE ULAŞIM ÜCRETSİZ

30 Haziran ve 1 Temmuz'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere ve sınav görevlilerine bir çok ilde toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olacağı bildirildi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz