mahihaber Kabe İmamının Yaptığına Bakın.. - Mahihaber
HADİSLERDEN

Kabe İmamının Yaptığına Bakın..
Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi işlerinden sorumlu Genel Müdür ve aynı zamanda Kabe imamlığı da yapan Abdurrahman es-Sudeys'in geçen Eylül ayında ABD'de düzenlenen bir etkinlikte, ABD ve Suudi Arabistan'ın dünya barışı ve güvenliğine öncülük ettiği şeklinde açıklamalar yapması ve Amerika'yı övmesiyle topladığı tepkiler hafızalardan silinmeden yeni bir eylemi daha ortaya çıktı.

Cezayirli insan hakları savunucusu Selahaddin’in yaptığı açıklama ile Amerika hayranı Sudeysinin Türkiye'deki darbe girişimlerine de destek verdiği ortaya çıktı

Basında geniş yer bulmayan bir gelişme Cenevre’deki İslam merkezinde yaşandı. Kabe imamlarından Abdurrahman El Sudeysi, İslam merkezinde bazı can sıkıcı sorulara muhatap oldu.

Sudeysi, Suudi Arabistan’ın yürüttüğü politikalar ve özellikle de Yemen savaşı ve Katar ablukası gibi sorularla karşı karşıya kaldı.

Mahihaber.com'un Asya’nın Sesi Haber Merkezinden edindiği bilgiye göre, sosyal medyada paylaşılan videoda Cezayirli insan hakları savunucusu Selahaddin’in güvenlik konulu bir konuşma yapan Sudeysi’ye sorduğu sorular görüldü.

Kabe İmamı Sudeysi’ye Eylül ayında yaptığı bir açıklamaya atıfla ‘Suudi Arabistan ve ABD’nin dünyayı barışa nasıl taşıyacağı’ soruldu.

Sudeysi yaptığı açıklamada ‘bugün Suudi Arabistan ve ABD dünyanın iki kutbu. Allah’a hamdolsun dünyayı birlikte yönetiyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

İslam Alemi Birliğinin düzenlemiş olduğu konferansa katılmak üzere New York’a giden Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı Şeyh Dr. Abdurrahman Sudeysi, Suudi Arabistan’ın El-İhbariyye kanalına konuştu.

Yaptığı açıklamayla özellikle sosyal medyada yoğun tepki gören Sudeysi,”Bugün Suudi Arabistan ve ABD dünyanın iki kutbu. Allah’a hamdolsun dünyayı birlikte yönetiyorlar” dedi.

Kabe imamı, daha sonra Suudi Arabistan’ın Mısır’daki ve Türkiye’deki darbe girişimlerinde yer aldığı gerekçesiyle kınandığı gerçeğiyle yüzleşti.

Cezayirli aktivist Selahaddin, Sudeysi’yi ve benzerlerini Amerika’nın kulu olmakla suçlarken, Sudaysi’ye Yemen’de Müslümanları öldürdüğü için vaaz verme hakkına sahip olmadığını söyledi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder