Haberi Paylaşabilirsiniz

Kudüs'e Giden Ebru Özkan Sessizliği Sürüyor
Kudüs'e yaptığı ziyaret dönüşü Tel Aviv Havaalanında gözaltına alınan Ebru Özkan adlı vatandaşımızdan halen bir haber alınmadı.

Edinilen bilgiye göre, İsrail mahkemesinin hiç bir sebep göstermeden gözaltı süresini 21 Haziran’a kadar uzattığı öğrenildi.

Özkan’ın PetahTikva’daki gözaltı merkezinde tutulduğuve mahkemeye çıkartılacağı öğrenildi.

Sosyal medyada fotoğrafları paylaşılarak tepki gösterilen olay için de Erzurumular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'da yaptığı paylaşımda "Hak hukuk tanımayan İsrail askerleri terörist yüzünü birkez daha gösterdi. Kadir Gecesi'ni ihya etmek için Kudüs'e giden Erzurumlu Ebru ÖZKAN İsrail askerleri tarafından gözaltına alındı. İnsan haklarından dem vuran sözde gelişmiş dünya, bu ve benzeri olaylar müslümanların başına gelince duyarsız ve tepkisiz kalışı nedendir." dedikten sonra "Devlet kademesinin yakından ilgilendiği ÖZKAN, İstanbul Erzurum Dernekler federasyonu ve Maltepe Erzurumlular Vakfı II. başkanımız Sayın Ahmet AĞIRMAN Dışişleri Bakanlığıyla irtibata geçerek, Ebru ÖZKAN'ın bir an önce katil israilin elinden kurtarmak için yoğun çaba sarf ediyorlar." denildi.

İsrail polisi tarafından,  8 Haziran’da Kudüs’e yaptığı ziyaret programı sonunda, 11 Haziran’da İstanbul’a dönüş öncesiTel Aviv’deki Ben Gurion havalimanında gözaltına alınan ve önceki gün ilk defa askeri mahkemeye çıkarılan Özkan’ın gözaltı süresi 24 saat uzatılmıştı.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz