HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Yapılacak
Kurban Bayramı 2018 yılında 21 Ağustos ve 24 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Tatilin ise 9 gün olması kararlaştırıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Kurban Bayramı’nın 21 Ağustos Salı  ve 4. günü olan 24 Ağustos Cuma 2018 tarihleri arasında kuttlanacağı açıklandı.

2017 yılındaki Kurban Bayramı 30 Ağustos ile birleştiği için 11 gün tatil yapma şansı bulan çalışanlar, 2018'de de Kurban Bayramı'nda uzun bir tatil yapma şansına sahip olabilecek.

Kurban Bayramı'nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. Bugünü idari izinli sayılacak olan memurlar böylece 9 gün izin yapma şansına sahip olacaklar.

Diyanet İşleri Başkanlığında görevli cami görevlileri bayram namazını müteakip tatile çıkma ve izin kullanma imkanlarını dönüşümlü olarak kullanacak.

Tabi, her zaman olduğu gibi halkın mal ve can güvenliğini sağlamakla yükümlü olan polislerimiz ise bu kadar tatil yapma imkanı bulamayacakları gibi, fazla mesai ücreti almadan bayramlarını görevleri başında, ailelerinden uzakta yapmak zorunda kalacaklar.

mahihaber / Ankara
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz