mahihaber Meksika'da Papazları Ölüm Korkusu Sardı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Meksika'da Papazları Ölüm Korkusu Sardı
Meksika’da Katolik Kilisesi ülkede her geçen gün artan şiddet olayları üzerine "öldürülmekten nasıl kaçınılacağını" anlatan bir broşür yayımladı.

Meksika'yı saran şiddetle mücadele etmek için, Episcopate Konferansı, altı yıl içinde 24 papazın öldürülmesinden sonra yüksek çatışma durumlarını ve olası ölümleri nasıl önleyeceğine dair dini bir tavsiyede bulunan bir broşür yayımladı.

Broşürde, "Şiddet toplumumuzu etkileyen bir kötülüktür. Kilise ve temsilcileri birkaç yıl öncesine kadar, bu saldırıların kurbanı olmaktan 'muaf tutulacak' düşünülebilecek küçük bir toplum kesimi idi." denildi.

Kişisel güvenlik ve bölge güvenliği olmak üzere iki bölümden oluşan broşür, kilise ve Katolik kurumlarıyla bağlantılı dini görevliler ile inananlara hitap ediyor. “Saldırgan ile tartışmayın ya da kavga etmeyin. Sizden ne istediğini dinleyin. Sakin olun ve saldırgan üzerindeki kontrolünüzü kaybetmeyin” gibi ifadelerin yer aldığı kitapçıkta gereksiz riskler alınmaması telkin ediliyor.

Önerileri arasında, Meksika Piskoposluk Konferansı, iyi bir hücre hizmeti ile bölge sakinlerinin bölgelerinde kalmasını tavsiye ediyor; Yolculuklar sırasında öfke örneklerinden kaçının; “psikoz ve panik” ten kaçının ve sokakta “yabancı abartılı davranışları” olanlar için yabancılarla nasıl uyum sağladığınızı ve farkında olun. denildi.

"Saldırgan ile tartışmayın ya da kavga etmeyin, sizin için ne istediğini dinleyin, sakin olun ve saldırganla kontrolü kaybetmemeye çalışın ... Onunla yüzleşmeye, onu durdurmaya ya da silahsızlandırmaya çalışmayın, gereksiz riskler almayın. "kitapçık, mağdurların saldırganların belirleyici özelliklerini not etmelerini tavsiye etmeye devam ediyor."

Ülkede 1 Temmuz'da yapılacak seçimler öncesinde seçimlerde aday olan 115 kişi öldürüldü. Ülkede son altı yılda da 24 rahip öldürüldü.

telesurtv.net
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder