mahihaber Metin Balkanlıoğlu'nun Son Sohbetinin Videosu - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Metin Balkanlıoğlu'nun Son Sohbetinin Videosu
İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden olan ve bugün (20.06.2018 ) günü hakkın rahmetine kavuşan Abdülmetin Balkanlıoğlu son sohbetinde "Tüm müminlere Hakkımı mutlak anlamda helal ettim" demişti.

İsmail Ağa cemaatine yakınlığıyla bilinen tanınmış İslam alimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Hakk'ın rahmetine kavuşan Balkanlıoğlu'nun Ramazan ayoında itikaf için bulunduğu Mescidi Nebevi'de yaptığı son sohbetinde "Esselmü Aleyküm, Ramazan Şerifiniz, en şerefli gecemiz Kadirimiz, Ramazanı Şerifi oruç ve bereketli ibadetlerle ihya etmenin mutluluğu anlamındaki lokal, buruk bayramımız mübarek olsun. İtibar sonadır, Mübarek ayı uğurlamak onu sultan yapan Kur'an-ı kerimle sultanlaşmak nasip eylesin Rabbimiz. Efendimizin ümmet ayı dediği bu mübarek günlerde Allahü Teala çok dertli olanlara öncelikli ama hepimize imdat eylesin. Dua Eder Dua Bekleriz." demişti.

Aynı zamanda 10.Yıl İtikafında Medine Münevvere 'de peygamber efendimizin kabri şeriflerine yakın yerlerinde durarak ara ara sohbetler veren AbdülMetin Balkanlıoğlu hoca "Umre ve itikaf sünnet,nafile ibadet olduğu için Peygamber s.a.v ve onun ümmetlerine bağışladığını ve o niyetle yaptığını söyledi.Dolasıyla bu çalışmaya hepimizin ortak edindiğini bildirdi.Çok çok selamları duaları var ve Tüm müminlere Hakkını Mutlak Anlamda Helal Ettiğini" Hatırlattı.

Metin Balkanlıoğlu, Mescid-i Nebevî'de.11 Haziran 2018 de yaptığı sohbeti


Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun vefat haberi için tıklayınız

Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun son fotoğrafları için tıklayınız
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder