mahihaber Milli Gazete Yazarından tehdit ve ilahıyatçıları kızdıracak bir yazı. - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Milli Gazete Yazarından tehdit ve ilahıyatçıları kızdıracak bir yazı.
"Hz. Ömer’in (R.A.), meşhur bir sözü var: “İnsanların en ahmağı odur ki, başkasının dünyası uğruna dinini feda eder.” Ülkemizdeki seçimin arefesinde, medyada, sosyal medyada, ya da sosyal hayatta arz-ı endam eden hâdiseleri görünce aklıma hep bu söz gelmekte." diyerek yazısına başlayan Milli Gazete yazarı Burhan Bozgeyik, 24 Haziran'da gerçekleşecek, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden kamu görevlilerinin görevlerine dönmelerini doğru bulmadığını söyledi.

Yazısında "yıkıcı bir iktidarı" hedefleyen ve alacağı oylarla CHP'ye milletvekili kazandıracak bir parti olan Saadet Partisi için "Sosyal medyada siper almış troller var. Bunlardan bazıları şimdi işi gücü bırakmış Saadet Partisi’ni ve bu partinin muhterem liderini hedef almakta" diyerek at gözlüğü ile baktığı seçimlere  ve liderine söz getirtmemeye çalışırken verdiği akılla da geneli Saadet Partisinden aday olan ilahiyatçıların seçimi kaybettikleri takdirde tekrar göreve dönmelerininin önünün kesilmesini istemektedir.

Rahmetli Erbakan'ın kemiklerini sızlatacak kadar "milli görüş ve inançlı kesimin yararına olacak kararlar" yerine sol ittifakın, hain FETÖ taraftarlarının, IYI ve CHP'nin kuyruğuna takılmış olan Kara Molla denen zatın yaptıklarına, hakikati görmeyecek kadar inandığı partisinin liderine övgüler dizen Bozgeyik, yazısında "En son, içki içen bir adamın vücuduna Sayın Karamollaoğlu’nun başını monte etmişler. Bu iğrençliği, ahlaksızlığı yapanlar, muharrik-i bizzat iseler, yani kendi başlarına bu işi yapıyorlarsa, en hafif tâbirle, Hz. Ömer’in (R.A.) sözüne dâhildirler. Yani başkalarının dünyası hesabına dinini feda eden ahmaktırlar. Yok bu işi, bir yerlerin hesabına yapıyorlarsa, bir yerlerden para alarak yapıyorlarsa durum çok daha vâhim. O zaman hem ahmak, hem hain, hem satılmışlardır." diyecek kadar işi hakarete götürdü.

Yazısında tehdide varan ifadeler kullanan Bozgeyik "Şimdi bilhassa sosyal medyada arz-ı endam eden bu troller kim adına hareket ediyorlar, onu bilemiyoruz. Yalnız bildiğimiz, bu yaptıkları iğrençlik yanlarına kâr kalmayacak. Ne kadar kimliklerini gizlerlerse gizlesinler, gerçek kimliklerini tespit edecek uzmanlar ve bu işin ehli kimseler vardır. Onun için “durumdan vazife” çıkaranlar, “kraldan fazla kralcı” kesilenler, bu yaptıklarının yanlarına kâr kalacağını zannetmesin…

Daha önce tekrarladığımız gibi, bu seçimin dinle, imanla bir ilgisi yok. Bu bakımdan, sözde İslâm’a hizmet etme iddiasında olanların kamuoyu önünde bilhassa iktidar partisini desteklediklerini deklare etmeleri, iddia ettikleri davaya zarar verecek mahiyettedir.

Milletvekili aday adayı olan imam, vaiz, müftü, öğretim görevlisi gibi zatların tekrar aynı görevlerine dönmelerini doğru bulmuyorum. Ekseriyetle iktidar partisinden politikaya atılan bu simalara başka kurumlarda vazifeler bulunabilir. Ancak dinî hizmetler için, ya da eğitim için “tarafsızlık” ilkesini ihlal ettiklerinden dolayı aynı göreve dönmeleri mahzurludur." dedi.

Yazısını "Şimdi akıllı olma zamanı. Ahmaklığın lüzumu yok!." bitiren Bozgeyik'in bu yazısının çok tepkialacağı kesin gibi.

Burhan Bozgeyik'in ayzısına bu linkte ulaşabilirsiniz " https://www.milligazete.com.tr/makale/1555076/burhan-bozgeyik/ahmakligin-luzumu-yok"
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder