HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Müftü Camiye Yürürse, Çocuklar Bile Koşar
Yaz Kur'an Kurslarının başlamasıyla birlikte coşku içerisinde camilere koşan çocuklar Türkiye'nin her yerinde muhteşem manzaralara sebep olurken, camilerinde cıvıl cıvıl seslerle dolmasına neden oldu.

Yaz Kur'an Kurslarının başlamasıyla Kur'an kurslarına ve dolayısıyla camilerde yer alan çocuklardan bir kısmı da beş vakit namaqz kılmanın heyecanını yaşamak istedielr. 81 ilde görülmeye başlanılan manzara Yalova'da vatandaşların takdirine sebeo oldu.

Çocukların namaza olan heves ve heyecanını bir arada yaşamak isteyen Yalova il müftüsü Turgut Açari'de bu güzelliği yaşamak için sabah namazında çocıuklarla bir araya geldi.

 İl Müftüsü Turgut Açari, sabah namazında çocuklarla buluşarak birlikte sabah namazını kıldı.

Yalova İl Müftülüğüne bağlı yaz Kur’an Kurslarında okuyan öğrencilerle, sabah namazında Merkez Camii’nde buluşan müftü Açari, namaz sonrası çocuklarla bir takım oyun ve etkinliklerle hoş ve eğlenceli vakit geçirdi

İl Müftüsü Turgut AÇARİ, çocuklara yapılan sabah kahvaltısı ikramında da  çocuklarla sohbet ederek onlara cami ve camide cemaatle namaz kılmanın değerinden bahsetti.

Camiye ve namaza devam konusunda da çocuklardan söz alan Açari'nin bu katılımı yetişkin cemaatin de takdirini kazandı. Bazı vatandaşlar müftü camiye yürürse, sadece büyükler değil çocuklar bile camiye koşarak gelir" diyerek çocukların ve yetişkinlerin camiye daha yakın olması için etkinliklerin yaralı olduğunu ifade ettiler..

mahihaber.com / Yalova
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz