HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Müftü, İmam Şoförünü Darp Etti
Nevşehir´de bir müftünün, şoförünü kemer takmadığı gerekçesiyle darp ettiği iddia edildi.
 
Mahihaber.com'un Kapadokya Müşkaya gazetesinden edindiği bilgilere göre, olay Nevşehirin Avanos ilçesinde Müftü Mehmet Fidan'ın makamında gerçekleşti.

Muşkaya Gzetesinden Alpaslan Körükcü'nin haberine göre, İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, 7 Haziran Perşembe günü aynı zamanda imam olan ve kendisinin şoförlüğünü yapan Bekir Çetintaş, İbrahim A. ve Bilgin C.´yi makamına çağırdı.

Müftü Fidan, Bekir Çetintaş, İbrahim A. ve Bilgin C.´nin odaya girmesiyle şoförü Çetintaş´ın üzerine yürüyerek “Sen neden kemer takmıyorsun?” dedi.

Normalde kemer kullandığını o gün rahatsızlığı nedeniyle kemer takmadığını söyleyen Çetintaş´a “Olmaz kardeşim. Kanun var. Kemer takacaksın.” dedi.

Müftü Fidan, odaya çağırdığı İbrahim A. ve Bilgin C.´ye de “Ayağa kalkın. Siz kemer takıyor musunuz?” diye sordu.

Şoför Çetintaş´ın kılık kıyafet kanununda kemer zorunluluğu olmadığını belirtmesi üzerine Müftü Fidan, elindeki mendili Çetintaş´ın yüzüne fırlatıp üzerine yürüdü.İbrahim A., araya girmeye çalışırken Müftü Fidan, şoförü Çetintaş´ın göğsüne vurdu.

Şoför Çetintaş, hastaneye giderek darp raporu aldı.

Çetintaş´ın şikayeti üzerine Müftü Fidan hakkında Avanos Kaymakamlığı tarafından idari, savcılık tarafından da adli soruşturma başlatıldı.

Müftü iddiaları yalanladı

Müftü Mehmet Fidan iddiaları yalanlayarak, “Öyle bir şey yok. O rapor yanlış. Kavga da yok. Kim söylüyorsa iddia yanlış.” dedi.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz