Haberi Paylaşabilirsiniz

Müftüden, Asık Suratlı Din Görevlilerine Uyarı
Giresun Müftüsü Muhittin Oral, din görevlilerinin model şahsiyet olduğunu belirterek özellikle çocuklara ve gençlere güler yüzlü davranılması gerektiğini ifade etti.

25 Haziran Pazartesi günü açılacak olan ve Kur'an-ı Kerim, temel dini bilgiler, temel inanç esasları derslerinin verileceği yaz Kur’an kursları öncesinde din görevlilerini uyardı.

Giresun Müftülüsü Oral, geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin milli ve manevi duygularla yetişmesi için ellerinden gelen her türlü çabayı göstermesi için din görevlilerinin her konuda hassas davranması gerektiği belirtti.

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, cami hizmetlerinin verimliliğini artırmak, örnek projeleri tespit ederek yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla, başarılı, aktif ve bulundukları bölgelerde hizmetleriyle temayüz etmiş cami görevlileriyle çalıştaylar yapıldığını ifade ederek söz konusu çalıştaylarda ortaya konulan başarılı proje ve uygulama örneklerinin cami odaklı din hizmetlerine katkı sağladığını belirtti. Oral, din görevlilerinin bu yönde çalışmalar yapmasını beklediklerini söyledi.

Toplantıda, din görevlilerine seslenen Orhan Cesur, "Hoca bazen psikolog gibi olmalı. Hocalığın sadece anlatmak olmayıp, dinlemek te olduğunu göstermeli. Peygamber Efendimiz davetini hikmetle ve güzel öğütle gerçekleştirmiştir, din görevlileri de anlatımlarıyla çocuğa ahlaki kişilik kazandırmalıdır" dedi.

Vaiz Gülay Ayar ise mahremiyet eğitimi hakkında bilgiler vererek ebeveynlerin dahi çocuklarını severken izin istemesi gerektiğini, bu davranışın çocukta bir farkındalık meydana getireceğini belirtti. Ayar, istismar hakkında da bilgiler vererek şüpheli durumlarda mutlaka yetkili birimlerin bilgilendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz