HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Müftülükten Kuran Kursu Öğreticilerine Duyuru
Müftülük, 4 - 6 Yaş Grubuna hitap eden programın uygulayıcıları olan Kur'an Kursu öğreticileri için bazı özel şartlar gerekli kılındığını,bu sebeple 4 – 6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında görevlendirilecek öğreticilere okul öncesi çocuk gelişimi ve eğitiminin özelliklerini tanımaya yönelik temel eğitim teşkil eden kurs programını tamamlamış olma şartı aranması sebebiyle eğitim kursunun açıldığını duyurdu.

Manisa Müftülüğü tarafından 4 – 6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında görevlendirilecek öğreticilere yönelik temel eğitim teşkil eden kurs programı ile ilgili olarak yaptığı açıklama şöyle;

"Başkanlığımızın Kur'an Kursları öğretim programı (4 - 6 Yaş Grubu) hitap ettiği yaş grubu nedeniyle, programın uygulayıcıları olan öğreticiler için bazı özel şartlar gerekli kılmaktadır. Bu sebeple 4 – 6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarımızda görevlendirilecek öğreticilerimizde okul öncesi çocuk gelişimi ve eğitiminin özelliklerini tanımaya yönelik temel eğitim teşkil eden kurs programını tamamlamış olma şartı aranmaktadır.

Öğreticilerimizin alana yönelik yeterliklerinin geliştirilmesi amacıyla Başkanlığımız Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İşbirliği ile “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kurs Programı (380 Saat)” hazırlanmıştır.

Bu itibarla;

1- 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılından itibaren ilçemizde yeni 4 – 6 yaş grubu Kur’an Kursları açılması planlanmıştır.

2- Bu Kurslardan görevlendirilecek öğreticilerde, Kur’an Kurslarında görevlendirilmek için gereken şartları haiz olmanın yanında;

19/01/2017 tarihi öncesine ait çeşitli kurumu ve kuruluşlardan çocuk gelişimi ve eğitimi alanında alınan kurs bitirme belgeleri ve sertifika sahibi olanlar hariç, alana yönelik sertifika ya da kurs belgesi olmayanlardan bu “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Kurs Programı (380 Saat)” bitirme belgesi istenecektir.

3- Bahse konu olan kurs programının eğitimi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce verileceğinden konuyla ilgili olarak ilçe milli eğitim müdürlüğü ile ön görüşme yapılmış olup;

Bu kurs eğitimin, Kur’an Kurslarında devam eden eğitimi aksatmadan yürütülmesi için 03/09/2018 – 11/01/2018 tarihleri arasında 19 hafta ve hafta içi her gün öğleden sonra 4 saat toplam 380 saat olmak üzere planlanması düşünülmektedir.

4- Gerekli çalışmaların hemen yapılabilmesi amacıyla açılacak bu kursa katılma isteyenlerin 03.08.2018 Cuma günü mesai bitiş saatine kadar Şehzadeler ve Yunusemre İlçe Müftülüklerine dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

Bilgi ve gereğini rica ederim."

mahihaber.com / Manisa
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz