mahihaber Papazdan Bebeğe Şiddet [videohaber] - Mahihaber
HADİSLERDEN

Papazdan Bebeğe Şiddet [videohaber]
Fransa'da bir rahip kendisine vaftiz edilmek amacıyla getirilen bebeği tokatlayarak şiddet gösterdi, bebeğin ailesi tepkili.

Fransız Katolik rahip yaptığı sırasında iki yaşındaki çocuğu tokatladı vaftiz anlık emekliliğe zorla sonra onun utanç konuştu.

89 yaşındaki Fransız Katolik rahip Jacques Lacroix vaftiz için getirilen iki yaşındaki bebeği susmaması üzerine tokatladı. Ailenin tepki göstermesi üzerine "Yaptığından utandığını, ve yaptığı görevden istifa ettiğini açıklayan papazın videosu sosyal medyada viral oldu.

Perşembe günü Twitter'da yayınlanan görüntülerde, 89 yaşındaki rahip, sürekli ağlayan bebeği "sessiz olması" için biraz okşadıktan sonra, aniden yanağına keskin bir şekilde tokatladığı görüldü.

Bununla yetinmeyen rahip bebeği anne , bab ve büyüklerinin gözüönünde birkaç saniye sonra yine ona şaplak atarak şiddetine devam etti.


Paris'in yaklaşık 50 kilometre (30 mil) güneydoğusundaki Champeaux'daki tören sırasında çocuğu rahibin kucağından almayı başaran aile şikayetçi oldu.

Konu ile ilgili olarak başpiskopos ""Bu kendi kendini kontrol kaybı, yaşlı bir rahibin yorgunluğuna atfedilebilir, ancak bu, bunu mazur göstermez" diyerek papazın bundan sonraski vaftiz ve düğünlerde görev alamayacağını ifade etti.

Yerel radyoya açıklama yapan Fransız Katolik rahip Jacques Lacroix "“Çocuk çok bağırıyordu ve başını su dökmek için kafamı çevirmek zorunda kaldım. Ona 'sakin ol, sakin ol' dedim ama sakinleşmiyordu. Onu yakın tutmaya çalıştım. Sadece sakin olmasını istedim. Ailesinden özür diledim. Şimdi görevimi,den istifa ediyor ve bir daha bu tür bir görevi üstlenmeyeceğim" dedi

mahihaber / Dış haberler
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder