HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Protokoldan İmamın Taziyesine Toplu Katılım
Geçtiğimiz gün eşi ve çocuğu ile birlikte Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde trafik kazasında hayatını kaybeden imam Abdullah Gargili'nin taziyesine vali ile birlikte çok sayıda üst düzey yönetici katıldı

Ceylanpınar ilçesindeki Hz. Selman Camisi’nde imamlık yapan 35 yaşındaki Abdullah Gargili'nin kullandığı otomobil, kontrolden çıkıp devrilmiş, Kazada imam ve yanındaki eşi Halime ile oğulları Muhammed Eymen Gargili hayatını kaybetmişti.

Taziye evinde düzenlenen törene Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,İl Müftüsü İhsan Açık,İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Ceylanpınar Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı ve Kamu Kurum Amirleri katılarak Gargili Ailesi'ne başsağlığı dilediler.

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş Taziyede İl Müftüsü İhsan Açık'ı telefonla arıyarak Gargili ailesinin yakınlarıyla telefonla görüşerek Başsağlığı dileklerini iletti . Daha sonra Diyanet işleri Başkan Ali Erbaş Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'le taziyede telefonla görüşerek Din Görevlisinin taziyesinde bulunduğundan ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerini iletti.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz