mahihaber Sarı nokta göz hastalığı için safran - Mahihaber
HADİSLERDEN

Sarı nokta göz hastalığı için safranDüzenli tüketildiğinde safran göz hastalıklarında %97 oranında iyileşme sağlıyor.

İtalyan uzmanların araştırmalarına göre, yaşa bağlı ortaya çıkan sarı nokta göz hastalığı safran ile tedavi edilebiliyor.

SARI NOKTA GÖZ HASTALIĞINA SAFRAN TEDAVİSİ

Sarı nokta hastalığı, insanlarda körlüğün ana sebebi olarak gösterilebilir. Sarı noktamız, görme alanından sorumlu olup gözümüzün merkezinde bulunur. Bizler yaşlandıkça, sarı noktamız fonksiyonlarını yitirmeye başlar. Bu da görmede kayıplara neden olur. Bu hastalık, buğulu görmeye kadar yavaşça ilerler ve en son noktası olan körlüğe kadar gidebilir. Dünya genelinde milyonlarca insan bu hastalıktan muzdariptir. Burada genetik faktörler de bazen etkili olsa da bu süreç sigara kullanımına bağlı olarak hızlanabilir. Neyse ki, sarı nokta hastalığından bizi koruyacak ve görme bozukluklarını tedavi edecek bir baharatımız var:

Safran! GÖRME YETİSİNİ ARTTIRIYOR

Bir Hint baharatı olan safranın görme kabiliyetine ciddi faydası var. İtalyanların araştırmaları sonucunda, her gün 20mg safran baharatı alan insanların 3 ayda daha iyi sonuçlara geldiği saptandı. Safran otu, vücuttaki oksijen dolaşımını kuvvetlendirirken, hücre ölümünü de engeller. Ki bu da görmenizle doğrudan bağlantılı olan sinir sisteminizin daha sağlıklı olmasına neden olur. Safran içerdiği güzel kokulu yağımsı madde ile hücrelerinizin yaşlanmasını yavaşlatacak ve böylece gözlerinize ışık getirip, gözlerinizdeki damarların çalışmasını iyileştirecektir. Sarı nokta hastalığının ilerleyişini her gün safran çayı içerek veya safranı baharat olarak kullanırsanız durdurabilirsiniz.

Gözümüzde bulunan sarı noktanın göz sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Gözümüzün tam merkezinde bulunan bu sarı nokta eğer hasar görürse körlüğe kadar gidebilen sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırız. Sarı nokta hastalığı insanlarda körlüğe sebep olan en tehlikeli hastalık olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Yaşımız ilerledikçe sarı nokta özelliğini kaybetmeye başlar. Sarı nokta hastalığı sizi hemen kör etmez. Yavaş yavaş ve çok sinsi bir hastalıktır. Önce buğulu buğulu görmeye başlarsınız. İleri ki evrede ise sizi kör edebilir.

Bu hastalığa dünya genelinde milyonlarca insan yakalanmıştır. Eğer bu hastalığa yakalanmış birde sigara kullanıyorsanız işiniz oldukça zordur. Çünkü sigara sarı nokta hastalığının evrelerini hızlandıracaktır. Bu hastalık size genetik yollarla da oluşmuş olabilir. Fakat önemli olan gözlerinizin sağlığını koruyacak ve güçlendirecek besinler tüketmek. Hastalığa yakalanınca herkes tüketiyor maalesef. Sarı nokta hastalığı içinde doğadan gelen bir şifa kaynağı var.

Bu şifanın adı safran.

SAFRAN BAHARATI

Safran baharatının gözler üzerinde etkisi İtalyan uzmanlar tarafından ortaya çıkarılmıştır. Safran görme oranını büyük oranla artırıyor. Yapılan deneyde 100 sarı nokta hastası her gün 20 mg safran tüketerek 3 ay boyunca gözlemlenmiştir. 3 ayın sonunda büyük ilerlemeler ortaya çıkmıştır.

Safran otunun gözlerimiz dışında da birçok faydası vardır. Vücudumuzdaki oksijen dolaşımını hızlandırır. Hücrelerimizi güçlendirir ve hemen ölmesini engeller. Hücrelerin geç ölmesini sağlayan safran sayesinde gözlerinizdeki damarların çalışmasını sağlayacaktır. Eğer her gün safran baharatı yemek istemezseniz safran çayı da içebilirsiniz.

SAFRAN ÇAYI TARİFİ
Malzemeler:
1- 12 adet safran
2- 1 litre su
Hazırlanışı: 1 litre kaynayan suyun içine safranları ekleyelim. Kaynadıktan sonra 1-2 dakika soğumaya bırakalım. Daha sonra bir bardağa boşaltalım. 5 dakika kadar demlenmesine izin verelim. Acı içemem diyorsanız tarçın veya şeker ilave edebilirsiniz.

www.canankaratay.net/
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder