HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Şehzadebaşı Camisinde Medine Usulü İftar Yapıldı
YediHilal Derneği'nce geleneksel Medine usulü iftar programı düzenlendi.

Şehzadebaşı Camisi avlusunda, Ahmet Yusus ve Ekrem Çörek'in Kur'an tilaveti ile başlayan iftar programında Emrullah Hatipoğlu'nun yaptığı kısa konuşma ve iftar duası ile misafir iftarları açtı.

İftar öncesi gazetecilere açıklama yapan YediHilal Derneği Genel Başkanı Mustafa Enesoğlu, geleneksel Medine usulü iftar programlarını 5 senedir gerçekleştirdiklerini söyledi.

İftar sofralarının artık lükse kaçtığını vurgulayan Enesoğlu, "Tekrar tevazuya, tıpkı Mescid'i Nebevi'deki gibi iftar yapmaya bütün herkesi davet ettik. YediHilal olarak da buna öncülük ettik. Şehzadebaşı Camisi avlusunda YediHilal olarak bu geleneği devam ettiriyoruz." diye konuştu.

YediHilal şubeleri ve üniversite teşkilatlarında da bu geleneğin yaygınlaştığını anlatan Enesoğlu, birçok sivil toplum kuruluşunun da Medine usulü iftarlarını cami avlusunda gerçekleştirdiğini kaydetti.

Enesoğlu, her yıl ramazan ayında dostları bir araya getirdiklerine işaret ederek, iftara bin 500 kişinin katıldığını belirtti.

Daha sonra davetliler, kendilerine dağıtılan misvak ve zemzemle birlikte yere kurulan iftar sofralarında oruçlarını açtı.Orhan Kaymak'ın yemek duasının ardından davetliler camiye geçerek namazlarını eda ettiler. Bir kısım vatandaş da teravih namazı vaktine kadar cami bahçesinde dinlendiler.

mahihaber / özel
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz