HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Sultangazi'de 251 Şehide 251 Hafızla İftar Hatim Duası Yapıldı
Sultangazili İş Adamları Komisyonu tarafından düzenlenen 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde Şehit Olan 251 Şehide,251 Hafızla İftar Hatim Duası Programı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

İftar öncesi açılış konuşması yapan AK Parti Sultangazi İş Adamları komisyonu Başkanı Ergin Kırmaç, 15 Temmuz’un tarihte üzüntü verici, acıyla anılacak, çok ibret alıcı bir olay olduğunu söyledi. Göğsünü tanklara siper eden milletin bir destan yazdığını” sözlerine ekledi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise FETÖ'nün 40 yıldır din kisvesi altında insanları kandırdığını, sonunda ihanete düşen şebekenin ortaya çıkması anlamlı ve önemli olduğuna dikkat çeken Altunay, diğer bir önemli olanın da halkın bu ihanet şebekesini durdurabilmesi olduğunu aktardı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, "Bütün dünyaya bir Türk destanı bıraktınız. Milletimiz o gece büyük ve şanlı destanlar defterine yeni bir destanı daha eklemiştir." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Meclis üyeleri, ilçe başkan yardımcıları 251 hafız ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlenen programda şehitler için 251 hatmi şerifin duası yapıldı. 

251 hafız tarafından okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından vatan ve millet uğruna şehit olanlar ile 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için dualar edildi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz