HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Uçurtmaların Savaş Aleti Sayılmasına Hazırlanılıyor
Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında işgalcinin sivilleri hedef almasına yanıcı uçurtmalarla karşılık veren Filistinli gençlerin dikenli tellerin karşı tarafına yolladıkları uçurtmalarla balonların altı noktada yangına neden olduğu belirtildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Filistinli gençlerin basit imkanlarla yaptıkları uçurtmaların kuyruklarına ekledikleri yanıcı maddeler Siyonist askeri hedeflerde ve Yahudi yerleşimcilerin kaldıkları bölgelerde yangınlara sebep oluyor.

İşgal rejimi yangınları engellemek için yoğun çaba harcıyor. Bir yandan İHA’larla uçurtmaları kontrol altına almaya çalışırken, diğer yandan da onları hazırlayıp gönderen gençleri füzelerle vurarak caydırmaya çalışıyor.

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi, ‘Uçurtmalara Karşı Nasıl Davranılması Konusunda Hükümet İçinde Aykırı Görüşler’ başlığıyla yayınladığı haberde, Gazze’den Siyonist işgal güçlerinin bulunduğu noktalara ve Yahudi yerleşkelerine gönderilen uçurtma ve balonlarla nasıl mücadele edileceği konusunda işgal hükümeti içinde büyük bir görüş ayrılığı olduğunu yazdı.

Siyonist işgal hükümeti Filistinli gençlerin Gazze’den gönderdikleri uçurtmaları savaş silahı kabul etmek için adımlar atıyor.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesinin haberine göre, işgal hükümetinin hukuk müsteşarı Avichai Mandelblit, Gazze’den gönderilen ve yangına neden olan uçurtmaların askeri olarak hedef alınması için savaş silahı olarak kabul edilebileceğini söyledi.

Maldelblit yaptığı açıklamada, “Burada iki yolla halledilmesi gereken hedefler var. Ancak bunlar savaşta askeri hedeflere dönüşürler. Mesela uçurtmalar aslında masum ve güzel şeylerdir. Ancak bunlar savaş amaçlı kullanılabildiğinde bu kez savaş aleti olurlar” dedi.

Pazar günü uçurtma sorununu tartışan İsrail kabinesinin bu konuda bir karar alamadığı görüldü.

Siyonist işgal rejimi parlamentosundaki Güvenlik ve Dış İlişkiler Komisyonunun rakamlarına göre Gazze’den gönderilen uçurtma ve balonlar şimdiye kadar Gazze çevresindeki yerleşkelerde 400 yangının çıkmasına neden oldu.

Filistin Enformasyon Merkezi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz