HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Vali Çakacak, 'Camiler, insanların huzur bulduğu yerlerdir'
Eskişehir Çankaya Mahallesinde Merkez Bölge Yatılı Erkek Kur’an Kursumuzla birlikte başlanılan ve hem mahalle sakinlerine hem de kurs öğrencilerimize hitap edecek olan yapımı tamamlanarak ibadete açıldı.

Hayırseverlerin desteğiyle tamamlanan caminin açılışına Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İl Müftüsü Bekir Gerek, İl Emniyet Müdürü, Müftümüz Burhan Çakır ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşma yapan Vali Çakacak, Hacı Ali Tınas Cami'nin hizmete açılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Ramazan ayının ve idrak edilecek olan Kadir Gecesinin öneminden bahsetti. Caminin tamamlanmasında emeği geçen hayırseverlere teşekkürlerini ileten Vali Çakacak, “Açılışını yapacağımız caminin hizmete girmesine vesile olan ve yapımını üstlenen herkesten Allah razı olsun. Camiler, insanların birlik ve beraberlik içinde toplandığı, huzur bulduğu yerlerdir” dedi.

Ramazan ayının içerisinde yer alan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine erişmenin mutluluğunu ve huzurunu tüm İslam alemi olarak yaşadıklarını aktaran Vali Çakacak, camileri bu birliğin ve beraberliğin pekiştiği, huzurun ve sükûnetin sağlandığı yerler olarak nitelendirdi. Kadir Gecesinin tüm İslam alemine ve bütün insanlığa iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirmesini temenni eden Vali Çakacak, açılışı yapılan Hacı Ali Tınas Camii’nin hayırlı olmasını diledi.

Milletvekili Günay ve Genel Başkan Destici de yaptıkları konuşmalarda, caminin yapımını üstlenen hayırseverlere teşekkür ederek, caminin hayırlı olmasını dilediler.

2014 yılında yapımına başlanan Hacı Ali Tınas Camii’nin tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten İl Müftüsü Gerek ise, 800 metrekare kullanım alanı olan camide; bin 300 kişi kapalı, 700 kişi açık alan olmak üzere yaklaşık 2 bin kişinin ibadet edebileceğini söyledi. Son dönemin mimari tarzını oluşturan caminin yan tarafında yatılı Kur’anı Kerim kursu bulunduğunu bildiren Müftü Gerek, tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutlayarak sözlerini noktaladı.

Müftümüz Burhan Çakır’da Kursumuzla birlikte inşaatına başlanılan caminin açılışının Ramazan ayına denk gelmesinin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Birlik ve beraberlik mekanlarına Eskişehirde bir yenisini daha eklemenin sevincini yaşıyoruz. Kur’an Kursumuzun yanında hem mahalle sakinlerine hizmet verecek hem de kurs tatbikat camisi olarak talebelerimize öğrendiklerini uygulama imkanı verecek. Camimiz hepimize hayırlı olsun, hayırlar getirsin. Kadir Gecesi de tüm İslam âlemine ve bütün insanlığa iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirsin. Camimizin yapılmasında ve tamamlanmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun dedi.

Konuşmalardan sonra Vali Çakacak ve beraberindekiler dualar eşliğinde Hacı Ali Tınas Camii’nin açılışı yaptı. Açılışın ardından Vali Çakacak ve beraberindeki heyet caminin içini gezdi.

Daha sonra açılışa katılan heyete ve misafirlere Kur’an Kursunun bahçesinde iftar yemeği verildi.

Odunpazarı Müftülüğü
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz