HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Yahudilerin Ağlama Duvarında Çırılçıplak Soyundu



Belçikalı model Marisa Papen, Yahudiler için kutsal sayılan "Ağlama Duvarı"nda çıplak olarak objektiflerin karşısına geçince tepkilerle karşılaştı

Daha önce Luxor'daki Karnak Tapınağı'nda çıplak poz verdiği gerekçesiyle Mısır'da gözaltına alınan model yahudilerce kutsal sayılan ve Filistin Topraklarında yer alan Süleyman mabedinin tek sağlam kalan duvarı olarak bilinen "ağlama duvarı" önünde çırlıçıplak poz verince fanatik Yahudilerin tepkisine neden oldu.

3 gün boyunca Tel Aviv ve Kudüs'te çıplak pozlar veren 26 yaşındaki model Marisa Papen, dini ve siyasi sınırları zorlamak için bunu yaptığını söyledi. Papen, İsrail'in kuruluşunun 70. yıldönümü kutlamaları sırasında, Ağlama Duvarı'nın yakınında fotoğrafçı Mathias Lambrecht için sınırları zorlayan pozlar verince yahudiler "bu tür bir çaba burayı utanç duvarı haline getirmiştir" demelerine sebep oldu.

Belçikalı model, "İnsanları provoke edeceğimizin farkındayım ama kötü bir niyetimiz yoktu. Kudüs, kültürlerin karıştığı bir şehir. Herkesin istediği şeye inanabileceğini ifade etmek istedik" diyor.




Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz