videohaber Yakışmadı... İmam Harçlık Verdiği Çocukları Teşhir Etti - Mahihaber
HADİSLERDEN

Yakışmadı... İmam Harçlık Verdiği Çocukları Teşhir Etti


Çocukların yüzleri mahihaber tarafından kapatılmıştır

Adana'da imam Adil Satan, Ramazan ayı boyunca camiye gelen 53 çocuğa cemaatten hayırseverlerin de katkısıyla kendi ikramiyesini de bayram harçlığı olarak dağıttı. Sonra çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çukurova Uluyol Camii İmam Hatibi Adil Satan, bayram geleneğini sürdürmek için bin liralık bayram ikramiyesini ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtarak sevindirdi. Harçlıklara kavuşan çocuklarla imam Satan hatıra fotoğrafı çektirerek, çektiği fotoğrafları ifşa etmesi hoş karşılanmadı.

Her fırsatta vatandaşlara "sağ elin verdiğini sol el görmemeli, yardımlarınızı, iyiliklerinizi gizli yapınız" tarzda tavsiyelerde bulunan imamlar söz konusu kendi yardımları olduğu zaman yaptıkları yardımları, yardım ettikleri kişilerin fotoğraflarıyla birlikte medya yolu ile paylaşarak herkese duyurmaya çalışmaktadırlar. Bunlardan biri de Adana Çukurova'da ortaya çıktı ve skandal olarak nitelendirildi. Adana Çukurova Uluyol Camii'nde Ramazan Ayı boyunca camiye gelen çocuklara imam ve cemaat işbirliğiyle bayram harçlığı dağıtıldı. Dağıtım esnasında ve dağıtım sonrası imam çocuklarla çeşitli şekillerde poz poz resimler çekerek medyaya dağıtması hoş karşılanmadı.

Adana'dan Ahmet Tokdemir imzasıyla gelen habere göre, önceki senelerde bayram namazı öncesi çocuklara harçlık dağıttıklarını ifade eden Uluyol Camii İmam Hatibi Adil Satan, "Çocukların yüzünün gülmesi, onların bayramı mutlu geçirmesi dünyadaki her şeye değer. Bunu da bundan sonra geleneksel hale getirip her yıl yapıyorum" derken verdiği paralarla çocuklarla birlikte fotoğraflar çektirerek küçüklerin mağdur olmasına sebep olduğunun farkında bile değildi.

Yaşları 9-15 arası olan  53 çocuğa zarflar içerinde bayram harçlıklarını veren İmam Hatib Adil Satan, "Bayram neşedir, bayram mutluluktur. 25 Haziran da Yaz kuran kursumuz açılacak camimize gelen öğrenciler dualar, sureler, itikat, ibadet, siyer ve ahlak ile ilgili dini bilgilerini verilecek. Eksikliklerini gidererek cemaatle namaz kılmanın tadına varacaklar." dedi.

Para, şeker ve hediye alan çocuklar da çok mutlu olduklarını, heyecanlandıklarını, aldıkları paralarla bayramı daha güzel geçireceklerini söyledi.

Daha sonra Bayram harçlığı ile sevinen çocuklar Parka giderek eğlendikten sonra Camii İmamı Adil Satana teşekkür videosu çektiler…Google Plus'da Paylaş

1 yorum:

  1. Ne var simdi bunda çok da güzel yapmış örnek olsun millete

    YanıtlaSil