HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Yaz Kur'an Kursu Kayıtları Başladı [videohaber]
Diyanet İşleri başkanlığı tarafından her yıl yaz aylarında başlatılan Yaz Kuran Kursları bu yıl bayramdan sonra 25 haziran tarihi itibarı ile başlıyor. Kurslar için kayıtlar ise başladı.

Diyanet İşleri başkanlığı tarafından her yıl yaz dönemlerinde ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik başlattığı Yaz Kuran Kursları bu yıl da yapılacak.

Kurslara çocuklarını kayıt ettirmek isteyen velilerin en yakın cami ya da kurs müdürlükleri ile ilçe müftülüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kurslar 17 Ağustos 2018 tarihinde sona erecektir.

YAZ KUR'AN KURSLARI NE DEMEKTİR

Yaz Kur'an kursları örgün eğitim kurumlarının tatile girdiği yaz aylarında, ağırlıklı olarak camilerde olmak üzere Kur'an kursları ve Kur'an öğretimine uygun olan diğer mekânlarda açılan kurslardır.

Yaz Kur'an kursları ile çocuk ve gençler; İslam'ın temel inanç esasları, ibadetler ve toplumsal hayatın içinde din ile iç içe geçmiş ahlâki prensipler hakkında bilgi sahibi olmakta, dini sorumluluklarını yerine getirebilmek için dua ve sûreleri ezberlemekte, Peygamberimizin örnek hayatından davranış modelleri çıkarmakta, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla eğlenerek öğrenmekte ve sosyalleşmektedirler.Yaz Kur'an Kursu Faaliyetleri

Diyanet İşleri Başkanlığı Müslüman bireylerin hayat boyu kazanacakları sağlıklı dini bilginin temelini oluşturması açısından önem arz eden yaz Kur'an kurslarındaki eğitim-öğretim faaliyetlerini toplumun her kesimine ulaştırmak ve söz konusu faaliyetleri etkin ve verimli kılmak amacıyla her yıl bir dizi çalışma yapmaktadır.

Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esasları

Yaz Kur'an kurslarının planlanan hedeflere uygun, etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi, eğitim-öğretim faaliyetlerinde ilke, metot ve uygulama birliğinin sağlanması amacıyla “Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esasları" hazırlanmakta ve müftülüklere bildirilmektedir.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz