HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Yaz Kur'an Kursu Uygulama Esasları 2018
Okulların tatil olduğu dönemde ilgi yönetmelik ve yönerge gereği Başkanlığımızca düzenlenen "Yaz Kur'an Kursları" bu yıl 25 Haziran 2018 tarihinde başlayacaktır.

Yaz Kur’an Kurslarının/Sınıflarının açılışı, öğretici ve öğrenci kayıt işlemleri DİBBYS/EHYS aracılığı ile yapılacaktır.

Dilekçe ile kursa başvuruları kabul edilen öğrenciler, DİBBYS/EHYS’ye mutlaka kayıt edilecektir. Sınıf açıldıktan sonra kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler de dönem içerisinde kayıt edilebilecektir.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında geçici olarak görevlendirilmiş olan öğreticiler, yeni bir sınava ihtiyaç duyulmaksızın 2018 yılı Yaz Kur’an Kurslarında görevlendirilebileceklerdir.

Yaz Kur’an Kurslarında Başkanlıkça hazırlanan “Yaz Kur’an Kursları Öğretim Programları” uygulanacaktır. Bu yıl Yaz Kur’an Kursları 8 hafta olarak düzenleneceğinden 9 haftalık Yaz Kur’an Kursları Öğretim Programı 8 haftada yoğunlaştırılmış olarak işlenecektir.

15 Temmuz günü öğrenci ve velilerin katılımıyla şehitlerimizi anma merasimi düzenlenecek, merasimlerde vatan sevgisi ile birlik ve beraberlik konularına vurgu yapılacaktır.

Yaz Kur’an Kurslarında her sınıfta ve camide Başkanlığımız çocuk yayınlarını içeren çocuk kitaplığı/kütüphanesi oluşturulacaktır.

Yaz Kur’an kursları uygulama esasının tamamı için tıklayınız

Yaz Kur'an Kursun da gerekli olabilecek dökümanlar için tıklayınız

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz