HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Yeşiller Partisi Müftünün Asli İşini Bilmiyor, Tepki Gösteriyor
2015 Seçimlerinde HDP'den milletvekili olmak için seçimlere katılan Yeşil ve Sol Gelecek Partisi Zonguldak İl Sözcüsü ve Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu, il müftüsü Rüstem Can'ın Müslüman hanımlara yaptığı plaj uyarısından rahatsız olduğunu dile getirdi.

Zonguldak ilindeki sosyalistler olarak ünlenen ve HDP'nin temsilcilerinden olan Yeşil ve Sol Gelecek Partisi Zonguldak İl Sözcüsü ve Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu, il müftüsü Rüstem Can'ın önceki gün yaptığı ve Müslüman hanımlara seslendiği denizlere girme konusunda tesettüre dikkat edilmesi konusundaki uyarılarına tepki göstererek “Cinsiyetçi yaklaşımdan uzak durun, kamu görevlileri asli işini yapsın” dedi.

SOSYALİSTİN CEHALETİ

Geçtiğimiz gün, Zonguldak Müftüsü Rüstem Can, "Bayanlara özel belli yerler olur. Bayan da olsa bir bayan giyim kuşamına dikkat edecek. Vücudunu başka bayanlar görmeyecek şekilde denize girmesi lazım. O tesettüre bürünmesi lazım" şeklinde yaptığı açıklama sosyalist kesim tarafından tepki ile karşılanmış, sol kesime ait STK'lardan da açıklamalar gelmeye başlamıştı.

Bu tepkilere katılan Zonguldak ilindeki sosyalistler olarak ünlenen ve HDP'nin temsilcilerinden olan Yeşil ve Sol Gelecek Partisi Zonguldak İl Sözcüsü ve Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Topaloğlu'da katıldı. Topaloğlu yaptığı açıklamada "kamu görevlileri asli işini yapsın" derken bir müftünün asli işi arasında dini vecibeler konusunda halkını uyarması olduğunu unutmuş olacak ya da cehaletini ortaya koyarcasına açıklama yaptı.

KAMU GÖREVLİSİ OLAN MÜFTÜ HALKI UYARMAK ZORUNDADIR

Bir kamu görevlisi olan ve halkı dini vecibeler konusunda uyarmakla görevli olan müftüyü, Müslüman hanımalrı deniz girme konusunda yaptığı açıklamaya tepğki göstererek " asli işini yapsın" diyen sözde Yeşiller Partisi il temsilcisi özde HDP'nin çalışan olan Topaloğlu bu açıklamayı yaparak cehaletini de vurgulamış oldu.

Topaloğlu, müftünün uyarısı üzerine şu açıklamayı yapmıştı

 “İlimizde kamu görevi yapan bazı şahsiyetler gereksiz yere toplumda tartışma yaratabilecek açıklamalarda bulunmaktadırlar. Siyasi iktidara yakın olduğunu hissettirmek yada yaranabilmek için yapılan bu açıklamaları kınıyoruz. Özellikle insanların yaşam tarzına müdahale biçiminde gelişen cinsiyetçi yaklaşımları reddediyoruz.  Geçtiğimiz günlerde İl Milli Eğitim Müdürü geziye gidecek çocukların kızlı erkekli oturmamalarını buyurmuş, Şimdi de Zonguldak İl Müftüsü Kadın ve erkeklerin aynı yerde denize girmelerinin yanlış olduğunu söylemiştir. Bu açıklamaların peş peşe gelmesi gerçekten düşündürücüdür. Bugüne kadar böylesine bir durum bu kentte söz konusu değilken sırf siyasi iktidara yakın olmak bu açıklamalarla ne amaçlanmaktadır. Zonguldak halkı nerede ne yapacağını iyi bilir, onun için kimse bu kentte bir şeylere ayar vermeye kalkmasın. Bu kamu görevlilerin temel görevi ,cinsiyeti yaklaşımlardan ve yaşam tarzına karışan tutumlardan uzak durarak kendilerinin asil işlerini yerine getirmek olacaktır. Asil merak ettiğimiz iktidar partisinin yerel temsilcilerinin bu konuda ne düşündükleri, Bu konularda nasıl bir tutum alacakları merak ediyoruz. Bir açıklama bekliyoruz. Bu kamu görevlilerini asil işlerini yapmaya davet ediyoruz.”


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz