HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Zonguldaklı Sosyalist Kadınlar Bikiniyle Plaja Yürüyecekler
Zonguldak il müftüsünün Müslüman hanımlara seslenerek, denize girme konusunda tedbirli olmaları konusunda yaptığı uyarı sosyalistleri fena kızdırdı. Zonguldak'ta yaşayan sosyalist kadınların bir araya geldiği kadın platformu "Müftüye inat plaja yürüme" kararı aldı

Zonguldak kadın Platformu üyeleri sosyal medyadan yaptıkları açıklamada, İl Müftüsü Rüstem Can’ın denize girerken kadın ve erkeklerin dikkat etmesi hususlar noktasında yaptığı açıklamaları üzerine bikinilerini giyip plaja yürüyüş tertip edeceklerini açıkladılarKadın Platformu sosyal medyadan yaptığı açıklamayla, Müftünün Müslüman hanımlar için geçerli olan tesettür, örtünme, vücudu teşhir etmenin haram oluşu ve aynı şekilde erkeklerin dahi sakınması gereken durumlar konusunda yaptığı açıklamadan rahatsız olarak, tepki göstermek için bugün 14:00'te Zonguldak'taki Madenci Anıtı’nda toplanarak plaja bikinileriyle yürüyeceklerini ve basın açıklaması yapacaklarını duyurdu.

Zonguldak Müftüsü Rüstem Can, kadın ile erkeğin Allah'a karşı birtakım sorumlulukları olduğunu söylemiş, "Gerek erkekte, gerek mümin kadında Kur'an'da ortaya konan, Efendimizin hanımlarından gördüğümüz şudur: Kadının, vücut hatları belli olmayacak şekilde örtünmesi Allah’ın emridir. Hadislerle bunlar sabittir. Bizler imtihan dünyasındayız. Bizler bu kadar ayet ve hadis varken, bunları bir kenara bırakıp, aykırı bir şekilde gerek bu denize girmekte olur, gerek normal hayatta olur hareket edemeyiz” demişti.

Haber için tıklayınızGoogle Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz