HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Atatürk'e Hakaret Eden O Kadın Tutuklandı
Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Safiye İnci tutuklandı.

Ankara Demetevler’de yakalanarak gözaltına alınan Safiye İnci, Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilen İnce'nin çarşafı çıkardığı görüldü.

Burada da savcı tarafından ifadesi alınan Safiye İnci, ‘5186 Sayılı Yasa’ya muhalefet’ten (Atatürk’ü Koruma Kanunu), tutuklanması talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme İnci için tutuklama kararı verdi.

Anıtkabir'in önünde Atatürk'e hakaret ettiği videoyu internette paylaşan Safiye İnci, sosyal medyada infiale neden olmuştu. Videonun yayınlamasından sonra yüzlerce kişi Safiye İnci'yi protesto ederek tutuklanmasını istemişti.

SAFİYE İNCİ ÖZÜR DİLEDİ

"Çok utanıyorum. Keşke gelmeseydim diyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk'ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye'yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip'i sevmeyen Atatürkçüler var ya, Atatürk Tayyip'in b... bile olamaz" sözlerini kapsayan görüntüleri kendisinin görüşlerine saygı duymayan bir arkadaşına inat olsun diye çekip sadece ona yolladığını ifade eden S.İ. “Atatürk’e saygı duymasam Anıtkabir’e gitmezdim” dedi.

Safiye İnci'nin Atatürk'e saygısızlığı ve hakareti sosyal medyada büyük tep tepki çekti. sosyal medya bu video ile yıkılıyor.Şimdi insanlar merak ediyor Safiye İnci, Provokatör mü? Hakaret videosundan sonra İnci tarafından ikinci bir video sosyal medyaya düştü. Bu videoda ise İnci videoyu bir kişiye tepki nedeniyle çektiğini onun da videoyu yayınladığını söyleyerek özür diledi.

Videonun yayılmasının ardından sosyal medyada da genç kıza adeta tepki yağdı.

Tutuklanması için çağrı yapılan genç kız paylaşımların çoğalmasının ardından İnce pişman olduğunu belirttiği bir video yayınladı.

Görüntüleri kendisinin görüşlerine saygı duymayan bir arkadaşına inat olsun diye çekip sadece ona yolladığını ifade eden İnce. “Atatürk’e saygı duymasam Anıtkabir’e gitmezdim” dedi.

Yine de kamuoyunu tatmin edemeyen Safiye İnce hakkında soruşturma açıldı ve soruşturma sonrası tutuklandı.

Bu sırada eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten Safiye İnce hakkında bomba iddialar peş peşe geldi!

Melih Gökçek Twitter hesabından Atatürk’e hakaret eden Safiye İnce ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Safiye İnci’nin aslında çarşaflı olmadığını, mini etekli giyenen bir pozunu bulduğunu ve kendisinin ODTÜ’lü olduğunu, bu videonun ve hareketin kara çarşafı sabote etme amaçlı dini bir provakasyon olduğunu iddia eden Melih Gökçek’in iddialarının gerçekliği bir süre araştırıldı.

Melih Gökçek iddialarından sonra fotoğrafların Tuğçe Maden’e ait olduğu ortaya çıktı! Tuğçe Maden isimli kişi Twitter hesabından Melih Gökçek’in yaptığı paylaşımlara isyan etti. Melih Gökçek’in "Safiye İnci Ortülü ve kara çarşaf giymiyor" sözü asılsız çıktı. Tuğçe Maden'in kendi fotoğrafının kullanılması üzerine yasal haklarını kullanacağı da öğrenildi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz