HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Bağcılar Belediyesinin Hediyesi Sinop'u Karıştırdı
İstanbul Bağcılar Belediyesinin Sinop'ta bulunan bir camiye hediye ettiği tenteler şehri karıştırdı. Sinop Belediyesi tepki göstrenlerin başında geliyor

Sinop'un tarihi değerleri arasında yer alan, Alaaddin Camisi avlusunda musalla taşlarının yanına konulan  güneş ve yağmurdan cenazelerin etkilenmemesi için İstanbul'da bulunan Beğcılar Belediyesi tarafından hediye edilen tentelere tepkiler gelince il Müftülüğü açıklama yapmak zorunda kaldı.

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, " Türkiye'nin her tarafında camilerde tenteleri belediyeler yapıyor ve üzerinde isimleri yazıyor. Bağcılar Belediyesi üç adet hediye etti, Gelen hediye üzerinde yazılan isimlere vefa borcu olduğunu düşündüğümüz için dokunmadık, geldiği gibi bıraktık. Buna neden tepki gösteriliyor, anlayamadık" şeklinde açıklama yaparken Sınop'ta yayın yapan AjansSinop'un geçtiğimiz günlerde "Camiler reklam alanları değil " şeklinde yaptığı tepki haberinden de geri adım atıldığı görüldü.

Sinop'un tarihi değerleri arasında yer alan, Alaaddin Camisi avlusunda Bağcılar Belediyesi yazan ve tartışma konusuna neden olan tentelerle ilgili ajanssinop haber sitesinden gazeteci Deniz Özen'in yaptığı ve Camiler reklam alanları değil" haberinde sözde vatandaşların tepki gösterdiği dile getirilmişti.

Ajanssinop haber'in haberine göre, Sinop'un Alaaddin Camisi avlusunda bulunan ve üzerinde "Bağcılar Belediyesi" yazan tentenin devamlı durması vatandaşların tepkisine neden olduğu belirtilmişti.

Aynı site son yayınladığı haberde de  "Sinoplu vatandaşlar, "cami avlusunda ki tentelerin üzerinde isim yazmasında her hangi bir sakınca olmadığını" ifade ederek uygulamayı yerinde buldu." şeklinde açıklama yapıldı.

Sinop Belediyesinden Tepkiye Müftüden Açıklama

Bağcılar Belediyesinin hediye ettiği tentelere nbir tepkinin de Sinop belediyesinden geldiği belirtildi. Gelen tepkilere üzüldüğünü belirten Sinop İl Müftüsü Çelik, "Üç adet daha tenteye ihtiyacımız var, belediyemiz hediye ederse onu da takarız." şeklinde konuştu.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz