HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Camideki Ağaç Katliamını Yapanlar Kuran Kursu Görevlileri Çıktı
Sakarya’nın Serdivan ilçesinde Buhara Zaim Güllü Camii’nde cemaat akşam namazı kıldığı sırada cami avlusundaki 31 adet çam ağacını 12 dakikada çaldığı iddia edilen kişiler yakalandı

Olay sonrası çam ağaçlarının kesildiğini gören ve yaşanan olaya tepki gösteren Serdivan Buhara Camii İlim ve Hizmet Derneği Başkanı Ruhi Cinak, “Serdivan Buhara Camii İlim ve Hizmet Derneği olarak caminin kuruluşundan bitimine kadar bahçeleri biz onardık, bu hale getirdik. Olay akşam namazı saatinde cemaat camideyken gerçekleşiyor. Sabah geldiğimizde çam ağaçlarının yerinde olmadığını gördük ve kamera kayıtlarına bakabilmek için kameracıyı çağırdık. Kamera kayıtlarını inceledik ve 12 dakikada 31 adet çam ağacını kesmişler. 4 kişi gözüküyor kamerada, bu 4 kişi ağaçları kestikten sonra alıp gitmiş” demişti.

Yaşanan hadise sonrasında emniyet ve zabıta ekiplerine haber verdiklerini ifade eden Ruhi Cinak'ın “Emniyete haber verdik. Bu olayı yapanların bir an önce yakalanarak cezalandırılmasını istiyoruz. " demesinin üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, olayın ardından şüphelileri yakalayarak gözaltına alındı..

31 çam ağacını keserek götürenlerin camii yerleşkesinde yer alan Kuran Kursu görevlisi  M.B, İ.Ö. ve H.A'yı oldukları görüldü.

Ağaçları kesenlerin polise verdiği ifadede ,  "Camiye giden yolu kısaltmak isçtedik, kötü bir niyetimiz yoktu" diyerek kendilerini savundu.

Dört kişinin cemaat namazda iken bu kadar acele etmelerinin ve 12 dakika gibi kısa sürede acele ederek ağaçları sökmelerindeki paniğin nedeni ise belli olmadı

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Sakarya Valiliği, Sakarya'nın Serdivan ilçesinde Buhara Zaim Güllü Camii'nin bahçesindeki ağaçların kesilmesiyle ilgili olarak açıklama yaptı. Olayla ilgili olarak 3 kişinin yakalandığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

 "Yapılan çalışmalar sonucu şüpheli şahısların M.B., İ.Ö. ve H.A. isimli şahısların olduğu tespit edilerek şahıslar yakalanmıştır. Olayı Serdivan İlçesi Buhara Cami Kuran kursu ile aynı mülkiyet içerisinde faaliyet gösteren başka bir Kuran kursu görevlileri tarafından, kendi yollarını açmak, bahçelerini genişletmek ve camiye ulaşımı kolaylaştırmak için gerçekleştirildiği, herhangi bir hırsızlık kastının olmadığı yakalanan şüphelilerin beyanlarında ifade edilmiş olup, konu ile ilgili adli işlemlere başlamıştır."

Camideki Ağaçları Böyle Söktüler [video]

Camideki 31 Ağacı 12 Dakikada Çaldılar

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz