mahihaber Camiyi Almanlara Şikayet Ettiler. - Mahihaber
HADİSLERDEN

Camiyi Almanlara Şikayet Ettiler.
Almanya’nın Türkiye konusundaki tavrı her geçen gün tarafsızlığını yitirdiği gibi, her geçen gün ilişkiler daha da geriliyor.

Lefkoşa’da inşa edilen Hala Sultan Camii üzerinden algı oluşturmaya çalışan Alman DW internet sitesi röportaj yaptı.

Kıbrıs’ta inşa edilen Hala Sultan Camii üzerinden algı oluşturmaya çalışan Alman DW haber sitesi Kıbrıslılardan şikayet aldı.

“Laik Kıbrıs halkı Ankara’nın politikalarından rahatsız” sözleriyle başlayan haberde, "Türkiye tarafından inşa ettirilen Osmanlı tarzındaki Hala Sultan Camii, büyük çoğunluğu laik bir yaşam tarzına sahip olan Kuzey Kıbrıslılar arasında endişeye neden oldu. " denildi ve Türkiye’nin Lefkoşa’da inşa ettirdiği Hala Sultan Camii’nin laikliği tehlikeye düşürdüğü belirtildi.

Kıbrıs’tan birkaç kişiyle yapılan röportajda caminin varlığından rahatsızlık duyduğu belirtilirken bu durum Almanlara şikayet edilircesine anlatıldı. Camiden rahatsızlık duyan Kıbrıslılar “laiklik tehlikede” yorumlarını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, caminin açılışı için bu hafta Lefkoşa'ya gidecek.

Alman medyasında Gülencilerin izleri Almanya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk hükümetine yönelik hukuk devleti ve özgürlükler konusundaki hoşnutsuzluktan yararlanan Gülenciler, Alman medya ve kamuoyunda demokrat muhalif imajıyla puan toplamaya çalışıyor.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder