mahihaber Cevat Akşit'ten Gündemi Sarsacak Sözler - Mahihaber
HADİSLERDEN

Cevat Akşit'ten Gündemi Sarsacak Sözler
Prof. Dr. Cevat Akşit, SuperHaber röportaj editörü Hülya Okur'a gündemi farklı olarak yorumlayacak pek çok konudan söz etti.

İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit'in yaptığı röportajdan satır başları şöyle

Hülya Okur'a 2 kez FETÖ, 1 kez Süleymancılar cemaati tarafından öldürülmek istendiğini söyleyen, Menzilcilerin hükümete verdiği destek için "Siyasi" diyen Prof. Dr. Cevat Akşit, yeni FETÖ için de uyarıp adres gösteriyor.  Eleştirilerinin odağında ise "3 kez başkanlık teklifi aldım" dediği Diyanet İşleri Başkanlığı var. 

****

İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit, Adnan Menderes ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki benzerlikleri yaşadığı bir tanıklıkla anlatıyor.

Demirel'in kendisine milletvekilliği ve bakanlık teklifi yaptığını anlatan Akşit, bu tekliflere Mehmet Zahid Efendi'nin “Sen İlim irfan adamısın ne işin var orada” dediğini aktarıyor. 3 kez de Diyanet İşleri Başkanı olmasının istediğini ifade eden Akşit bunları da reddettiğini söylüyor ve ekliyor; "Bir baktım diyanet diyanet değil, hıyanet. Herkes birbirinin aleyhinde. Kendisi iyi herkes kötü."

****

"İslam dinine göre, Kur'an-ı Kerim'e göre laiklik olmaz. Herkes Allah'a inanmak, iman etmek zorunda." diyen Akşit, "Laiklik, Yahudinin oyunudur. Yahudiler laikliği hiç kabul etmedi ama dünyaya kabul ettirdiler" diyerek oyunun yönetmenini açıklıyor.

****

Türkiye'nin FETÖ kumpasında büyük bir tehlike atlattığını anlatan Cevat Akşit, Diyanet'teki sorunun temelinde yatanı da şu sözlerle aktarıyor; "Söyledim Tayyip Beye. Diyanet Din Kurulu Yüksek Kurulu’da cennete, cehenneme inanmayan adam var. Kabir azabına inanmayan adam var. İnancı yok. Ahtapot gibi sarmışlar her yanı. 15 Temmuz Allah'ın bir lütfudur.  Dünyanın hepsi Türkiye'yi yok edecekti, Allah tuttu elimizden kaldırdı."

****

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a desteğini açıklayan Menzil tarikatı içinse "Tamamen siyasi." diyor. Ve ekliyor "Siyasette onun ne işi var. Bir adam gerçekten Şeyh olsa gösteriş merakı olmaz, adam olacağım, Başkan olacağım sevdası asla olmaz.Tayyip Beyi övüyor ki, ona dokunulmasın. Hakimleri övüyor ki, ona dokunulmasın, konu bu."

****

FETÖ ile ilgili de çok çarpıcı bir iddiası var Cevat Hoca'nın: "Amerika'ya gittim, oradaki iş adamları, alimler sordular, “Bu adam kafirdir” deyince onun adamları da varmış, beni öldürmek için 2 defa komplo kurmuşlar. Ama Allah beni korudu öldürmediler ama sonra itiraf ettiler..."

Ama tek öldürme girişiminin FETÖ'den de gelmediğini kaydediyor Cevat Akşit "Beni Süleymancılar da öldürmek istedi. Bir kaymakam; herkes görmüş, dilekçe ver dedi. Dilekçe vermedim, istihbarata vermedim, sağım dedim vermedim." sözleri ile...

****

Akşit, bir paragraf da "mümin adam" sıfatını uygun gördüğü Hulusi Akar için açıyor. "Hulusi Akar olmasa 15 Temmuz'u başaramazdık" diyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız yalnız. Ben biliyorum. Türkiye'de her şey planlı programlı. Hep o plan gereği oluyor Menderes'i astıranlarda onlar, Erdoğan'ı da yalnız bırakanlar onlar. Dış mihraklar. Kimisi fetocu çıkıyor, kimisi Müslüman kılığında çıkıyor ama hepsinin arkasında Türkiye'yi parçalamak var, birleşmesin diye yalnız bırakmak var.

****

Tayyip Erdoğan’ı, Diyanet imtihan etse, müftüleri geçer. O kadar sağlam dini bilgisi var. Öyle bir ortamda yetişmiş. Hem güzel Kuran okuyor, kırat ilimi almış, hem de dini bilgisi çok kuvvetli.

****

Biz hocalarda iş yok. Bunu İtiraf edelim, biz hocalarda iş olsa, gerçekten o imamlık makamını bilen şuurda imamlarda olsa, İsmetpaşa dinin kılına dokunamazdı. Medeni kanunun eskisini okudunuz mu, resmi belgedir, İsmet Paşa, Kuran, tefsir yazıyor, bu safsataları kaldıracağım, diyor. Eğer din adamları “böyle şey mi olur” deselerdi, gık diyemezdi. Ama her şeyi kaldırdı yasakladı. Koca bir devlet şapka ile uğraşır mı hanımefendi? Şapka için adam astılar mı Türkiye'de?

****

Bir baktım diyanet diyanet değil, hıyanet. Herkes birbirinin aleyhinde. Kendisi iyi herkes kötü.

Hala öyle. Hala. Söyledim Tayyip Beye. Diyanet Din Kurulu Yüksek Kurulu’da cennete, cehenneme inanmayan adam var. Kabir azabına inanmayan adam var. İnancı yok. Ahmet Necdet getirmiş, biliyorsun anasının cenaze namazını kılmayan bir herif o. Birinci sınıf memurdur bu. “Bunları temizle” dedim.

****

Türkiye'de dekolte kadın gitti tankın önüne yattı, çünkü imanı var, kulağında küpesi ile oğlanlar gitti tankın önüne yattı çünkü maya var, güzel bir iman var. Allah da tuttu kaldırdı ve oyunları bozdu şimdi inşallah güzele gider ama bizim hocalar da çok büyük kabahat var çalışmıyoruz kendimizi yetiştiremiyoruz ve ayrıca gidiş böyle olacak

****

Kabe’den daha mı iyi yaşıyoruz İslam’ı?

Yaşıyoruz da, şimdiki hocalarımız şartlara uymuyor. Bir adamın şeyh olması için önce şeriat alimi olacak, Şeriat alimi olmak yetmez ilmiyle amir olacak. Ben Tayyip Okiç hocamdan duydum, kendisi de karısı da Yahudi alimidir, İslamı yıkmak için İslam alimi olmuş, dünyanın en büyük İslam alimi Yahudidir, dedi bana. O kadar zeki, çalışmış ama Yahudi. Şeyh olmak için bilgi yetmez, namazını kılacak, fazladan yapacak, gece teheccüd kılacak, orucunu tutacak, günde şu kadar bin “Allah, Lailahe İlallah” diyecek. Mesela birisi ona tecavüz etmiş zulmetmiş, Şeriatta hakkını alacaksın, tasavvufta affetmek emirdir, vazgeç der. Bunu yaparsa şeyh olabilir. Mevlana’ya ib..e demişler, kimseye dava açmamış, bu fedakarlığı yapan şeyh olabilir. Diyorlar ki: şu kadar tesbih çekersen uçarsın.  Olmaz. Şeriat olmadan zikir fayda vermez.

****

Biz Hocalar çok büyük hesap vereceğiz. Bütün insanoğlunun hesabını vereceğiz. Hoca namazının hesabını verecek, namazınız garanti, evde kılsanız doğru mu okudunuz yanlış mı okudunuz bilemezsiniz, kafanızı çalıştırın camiye gelin, yıkın imamın üstüne sorumluluğu dedim.

****

Bir adam gerçekten Şeyh olsa gösteriş merakı olmaz, adam olacağım, Başkan olacağım sevdası asla olmaz. Ahlakının güzelliği ile feyzi bereketiyle, o kaçsa bile insanlar koşar arkasından. Şimdi adamın kendi işi olmayınca, işi siyasete döküyor. Siyasi partiler gibi piyasaya değnekçiler koyuyor, bizim şeyhin elini öperseniz uçarsınız propagandası yaptırıyor, tutunabilmek için. Tamamen sahtekarlık.

Adam öldü, oğlu üniversitede okuyor, oğlunda namaz abdest yok, getirip şeyh yaptılar. Böyle bir saçmalık olur mu?  Benim elimde Mehmet Zahid Efendi'nin sahte şeyhlerle ilgili yazdığı defter var, yayınlamak istedim ama seni yaşatmazlar diye tehdit ettiler.

****

Çocukların ırzına geçen sapıklar için sizin öngörünüz nedir, tıbben olsun olmasın, dinen ıslahı mümkün mü bunların?

Biz bu konuda Allah'ın dediğini yapmak zorundayız, yapmıyoruz. Diyanet ondan dolayı suçludur. Kur'an'a göre bu sapıklığı yapan öldürülür. Öldüren öldürüleceğini anlayınca, can tatlıdır yapamaz. Ama af kanunu çıkar, zaten öldürmek yok hapis var, bir tane Afgan çıkar cinayetler çoğalır, eğitim zaten sakat, terbiye görmemiş. Suçların sebebi bu. Sistem olduğu gibi düzelmeli. Avrupa’ya tabi olduk. Amerika'da 30 sene evli kadın,  başka bir erkekle yatacağım diyor ve kocası izin veriyor, kocası da karısından izin alıyor yatıyor, bunu biz gördük. Kültürleri, kanunları böyle, homoseksüellik yasal biliyorsunuz. Bizde de kabul ettirmek istiyorlar. Bizi aklımızdan koparmak istiyorlar. Türklerde Müslüman olmadan bile namus çok önemlidir. Ama şimdi…. Herif karısını veriyor, elin kucağında dans ediyor, o da gülüyor,

****

SuperHaber-ÖZEL RÖPORTAJ'ını okumak için aşağıdaki linki kullanınız
https://www.superhaber.tv/prof-dr-cevat-aksit-superhabere-konustu-turk-kadini-dekolte-ama-imani-var-tankin-onune-yatti-haber-126072
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder