mahihaber Dine Hizmet Edeceklerden Adaletsiz Talep - Mahihaber
HADİSLERDEN

Dine Hizmet Edeceklerden Adaletsiz Talep
Yine bizim haber sitesine kızacaklar, öfkelenecekler, susturmaya çalışacaklar.

Mazlumun yanındayız, Haklının sesiyiz.

Dün editörümüz yazdı. Bu insanların geleceği ile oynamayın, reyting malzemesi yapmayın, dedi. Yarası olan gocundu, sosyal medyadan saldırıya geçtiler. Yapanlar da uyduruk haberleri yayanlar ve dostları..

Neyse.. Onları kendi haline bırakalım. Bugün masama iki haber bilgisi geldi. Haber aynı, kaynaklar farklı.

İnanın okuduğumda kanım dondu.

İnanamadım. Bir kaç kez okudum. O haberlere denk gelenler de okumuşlardır.

Derler ki..

"Diyanet, yapacağı 9500 kişilik sözleşmeli alımını durdursun. 2019 da yapsın".

İki farklı haber sitesi, haber ortak.

Derler ki, "2 yıldır DHBT başvurusunu kaçıran mağdur adaylar 9500 alımın 9 ARALIK 2018 de yapılacak DHBT SONRASINDA olmasını istiyor."

2014'den, 2016 dan beri kadro bekleyen binlerce , hatta onbinlerce vekil imam hatip, müezzin ve fahri Kur'an Öğretmeni yıllarca hayal kuruyor, birileri çomak sokmaya çalışıyor

Ve talep ediyorlar. "Personel alımı dursun, 2019 da DHBT'ye girelim.  O zaman alımlar yapılsın"

Görülmüş, duyulmuş, akla hayale gelmeyen adaletsizce bir talep.

Her kimden bu iğrenç fikir çıktıysa utanmalı diyoruz.

Sen dini temsil eden bir görev düşünüyorsun ve işe adaletsiz, haksız bir talep ile geliyorsun..

Bakar msınız mazaretlerine..

"2016 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT 2016) Sınavına katılacak olan adaylar başvuruların hangi gün ve saatte yapılacağını bilmedikleri için başvuru tarihlerini kaçırdıklarını ifade edip diyanetin seslerini duymasını istiyor. DHBT Sınavı 4 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilince bir çok aday başvuramadığı için sınava giremedi. Başvurular 3 Ekim Pazartesi günü sona erdi ancak binlerce aday başvuru yapamadıkları için mağdur oldu."

Çok yazık olmuş.

Girenlerin, o sınavlarda ter dökenlerin günahı ne.

Yıllarca hizmet etmeleri bir yana vekil ya da fahri üç kuruş maaşa, beş on günlük sigortaya  razı olarak, senede iki kez görev alabilmek için mülakatlara girip çıksınlar. Bunlardan önce hem KPSS hem DHBT sınavlarına girip ter döksünler.

Sözleşmeli dahi olsa kadroya alınacakları müjdesini gece gündüz hayal etsinler birileri çıkıyor, "biz o KPSS'nin, DHBT'nin farkında olamadık. Uyuyorduk. Biz o sınavı kaçırdık. Alım bu yıl yapılmasın. Yıl sonu yapılacak DHBT'ye girelim, 2019 da alım yapılsın, biz de müracaat edelim."

İnanılacak gibi bir talep değil.

Oldu ya.. Bu sene mazaretleri ya da sınav saatini kaçırdıkları için YGS'ye giremeyenler de "bu yıl ki sınavlar iptal edilsin. Okullara öğrenciler alınmasın. Biz seneye sınava gireceğiz. Üniversiteye kayıtlar sene yapılsın" desinler.

Biliyor musunuz .

9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) başvuruları 9-17 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak. Sonuçlar ise 4 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak.

Yani, 2018 KPSS 2019'de geçerli olacak.

Ve bunlara ses olan haber siteleri de çok mağdurlarmış gibi "DHBT mağdurları Diyanet'e seslendi. Yapılacak olan 9500 personel alımı sınavda sonraya bırakılsın. 3 Ekim 2016'da sona eren Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvurularını kaçıran adaylar sorunlarına çözüm bekliyor." diyerek olayı acıklı bir şekle sokmuşlar.

Ciddi haber sitelerine yakışmayan bir talebin haber şeklinde verilmesi hiç hoş olmamış.

"Kardeşim", demeliler.. "sınavı kaçırdıysan o senin suçun. Girenlerin hakkını yemiyor muyuz. Bu alımlar o sınava girip, ter döken yıllardır kadro için sürüm sürünenlerin hakkıdır. Size ne oluyor. "

Dememişler.. yazmışlar.. Hem de mağdur edebiyatı yaparak. Aynen şunları dile getirmişler.

"DİYANET-ÖSYM DHBT mağdurlarının sorunlarına bir çözüm sunmadığını belirten mağdurlar, "Bizlerde mecbur olarak 2018'i beklemeye başladık; ancak sınavın 9 Aralık 2018 de yapılacağı ilan edildi. Diyanet İşleri başkanlığı ise mevcut personel ihtiyacını karşılamak için 9500 kişi alımının ilanını verdi. DHBT mağdurları bu alımlarda başvuruda bulunamayacaklar haliyle 9 Aralık 2018'de yapılacak sınavdan sonra başvuru hakları doğacak o yüzden diyanetten alımları sınavdan sonra ki tarihlere bırakmasını istiyorlar."

Bu insanlar 2014'den beri DHBT ye girmiş çıkmış, kadro bekleyenlerdir. Bunların hakkının iptalin istemek KORKUNÇ BİR ADALETSİZLİKTİR.

BÖYLE BİR TALEP DÜŞÜNÜLEMEZ.

Ne demişti Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,  "9500 personelin daha yıl sonuna kadar Diyanet kadrolarında görev alacağı"..

Yani, 9500 kişi yıl sonuna kadar göreve başlayacak.

Alımlar bu ay bilemediniz Ağustosta olmalı. Sonra güvenlik soruşturması bu bir iki ay sürer. Sonra, sayın Erbaş'ın dediği gibi yıl sonunda masaya oturacaklar, minbere, müezzinlik mahfiine geçecekler.

Hiç kimse nefsi için kardeşinin hakkına tecavüz etmesin. Çomak sokmanın anlamı yok.

Dini temsil edenleri egoistçe düşünceleri, nefsim nefsim haykırışları çok çirkin olmuş.

Ve 2014'den beri iki kez Kpss, DHBT 'ye gimiş on binler sayın Erbaş'tan sözünü tutmasını bekliyor.

Demişti ya, Erbaş. İstanbul’da din görevlilerinin huzurunda...

İstanbul’da 25 Haziran’da "Camide çocuk sesi, Vatanımın neşesi” sloganıyla başlayacak olan Yaz Kur’an Kursları dolayısıyla düzenlenen programda...

Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olan Şehzadebaşı Camii’nin mihrabında.

"Bu yılın sonuna kadar 6000 imam, 3000 kuran kursu öğretmeni ve 500 müezzin daha alıyoruz, önümüzdeki günlerde. belki bugün bu hafta duyurumuzu da yapacağız inşaallah..Elhamdüllilah 9500 hocamız daha kadromuza katılıyor.Katılacak. Tabi seçerek alacağız." dedi.

Koskoca başkanın sözünü tutması an meselesi.

Onbinler bekliyor. 2019 da olabilecek bir alımı kastetmiş asla ve kat'a olamayacağına göre.

Artık o alım duyurusu yayınlansın. Alımlar başlasın. Hak yerini bulsun.

Çürük seslere aldırmadan..

2019 DHBT'ye girecekler şimdilik kusura bakmasın.

Oral Kaya..03.07.2019


9500 Alımın yapılacağı haberin videosu


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder