mahihaber Diyanet Çocuk Dergisine Kırk Kere Maşallah.. 40 Yaşında - Mahihaber
HADİSLERDEN

Diyanet Çocuk Dergisine Kırk Kere Maşallah.. 40 Yaşında
Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı çocuk dergisi 40. yılına girdi.

Diyanet İşleri Başkanlığının yayını yaptığı dergi grubundan olan Diyanet Çocuk 40. yılında yine hayranlarına ulaştı.

"Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" temasıyla Temmuz sayısı ile sevenlerine ulaşan Diyanet Çocuk Dergisi

Yazı İşleri Müdiresi ve aynı zamanda Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Elif Arslan'ın önsözüyle okurlarına ulaşma heyecanı yaşayan dergide Arslan 40. yılın sevinci ile duygularını şu şekilde paylaştı.

"Güzel bir yaz mevsiminde güzel bir tatil ayında yine birlikteyiz. Mübarek üç aylar ile bir Ramazan Bayramını daha geride bıraktık. Temmuz ayının Diyanet Çocuk Dergisi için ayrıca bir yeri var. Diyanet Çocuk Dergisi’nin ilk sayısı 1979 yılında Temmuz ayında yayımlandı. Yaklaşık kırk yıldır, kılı kırk yararak sizlere faydalı bilgiler sunmaya gayret ediyoruz. 40 yıllık birlikteliğimizde nice güzel anılarla dolu nice unutulmaz günler geçirdik. Nice 40 yıllarda birlikte olmayı temenni ediyoruz.

Diyanet Çocuk Dergisi olarak cami ve çocuk buluşmasını önemsiyoruz. Yaz boyunca yaz Kur’an kurslarına, camilere gidip Kur’an-ı Kerim ve dinî bilgiler öğrenmeniz faydalı olacaktır. Camide öğreneceğiniz bilgiler, kuracağınız arkadaşlıklar size çok şey katacak. Camilerimiz çocukların cıvıltılı sesleriyle dolup taşsın. Tatilde dinlenirken bir yandan bol bol kitap okuyup derslerinize ve gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Bu ay 15 Temmuz’un ikinci yıldönümünü yaşayacağız. Allah, vatanımızı, milletimizi tüm kötülerden ve kötülüklerden korusun. Bu sayımızda vatan sevgisi ile  camilerde, Kur’an kurslarında Kur’an-ı Kerim öğrenmenin neşesi konularına yer verdik.

Dergimiz ekinde verilen bilgi kartlarını alıp kutularında biriktirmeyi ihmal etmeyin.

Bir sonraki sayımızda buluşmak dileğiyle sevgiyle kalın. İyi tatiller..."

Derginin bu ayki sayısında Davudi Ses, Peygamberimiz ve Küçük Ümmeti, Çocuk Parkı,
Zehra, Özlü Sözlük, Hareketli Test ,Mushaflarda Bizi Karşılayan Sanatlar, Sureleri Tanıyalım, Renkli Dünyamın Sesi, Mavi, Ağaç Ev "Dedemin Hediyesi" ,Burçin ile Burhan, Marifetli Takvim, Nesi Var? , Birlikten Kuvvet Doğar , Büyüteç, Mini Röportaj, Allame Nine
Güzel Kur’an Okuyan, Sahabiler , Atölye, Şifreli Bulmaca, Kalplerin Şifası Kur’an-ı Kerim,
Neşeli Karikatür, Çözmece, Çengel Bulmaca, Sizden Gelenler ,Okuyucu Mektubu

Bu arada Diyanet Dergi grubuna ait Diyanet Dergi, Diyanet Aile'nin Temmuz sayıları da yayınlandı

mahihaber olarak biz de Diyanet Çocuk dergisine nice yıllar dileriz.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder