mahihaber Diyanet İşleri Başkanı 9500 Kişiyi Alacağız [videohaber] - Mahihaber
HADİSLERDEN

Diyanet İşleri Başkanı 9500 Kişiyi Alacağız [videohaber]
Yalova'da hafızlık icazet merasimlerine katılan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Haziran ayında sözünü ettiği 9500 din görevlisi alımını bir kez daha tekrarladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yalova İl Müftülüğünün hafızlığını tamamlamış kız ve erkek öğrenciler için düzenlediği hafızlık icazet merasimlerine katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Cuma Namazından sonra kız öğrenciler için Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Hafızlık İcazet Merasimi"nde yaptığı konuşmada, fahri Kur’an kursu öğreticilerinin her zaman kadro istediklerini, kendilerinin de bunun için gayret ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Yetkililerimiz de büyük bir gayret içerisindeler. Önümüzdeki aylarda 3 bin Kur’an kursu öğreticisi alacağız inşallah. Bu ne büyük nimettir. Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9 bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız. Ondan sonraki zamanlarda daha da hem sözleşmeli hem kadrolu olarak bünyemizde görev yapan kardeşlerimizin sayılarının artmasını sağlayacağız.”

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş'ın personel alımı ile ilgili konuşması

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder