Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet Sendikasının "Türkiye Başkanı"nından İstirhamıdır
Türk Demokrası tarihinde yeni bir dönemece giren Türk Siyasetinde taşlar yerine oturmaya başlarken, sivil toplum kuruluşları da ayrı ayrı yeni devlet yapılanmasından beklentileri olduğunu ilan etmeye, ülke Başkanına isteklerini duyurmaya çalışıyor.

Diyanet iş kolunda hizmet vermeye çalışan sendikalar da birer ikişer bu isteklerini dile getirirken, Diyanet Bir-Sen adlı sivil toplum kuruluşu da yeni düzen için hayırlı olsun dileklerinde bulunduğu Türkiye'nin ilk Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'dan bazı beklentiler içerisinde bulunduğunu dile getirdi.

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, başkanlık yönetim sistemi ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinin ülke ve milleti için hayırlı olmasını temenni ederken, yaptığı basın açıklamasında "Halkımızın devletine olan güvenini sarsan her türlü olumsuzlukların bertaraf edilmesi, kayırmacılık, ötekileştirme ve liyakatsiz atamalara son verilmesi, özellikle sendikalar arasında ayrımcılık yapılmaması, FETÖ terör örgütü ile mücadelenin zaafiyete uğratılmaması, çalışanlara mobbing uygulanmasının üzerine gidilmesi halkımızın beklentileri arasındadır." şeklinde taleplerini dile getirdi.

Türüt, son olarak "Diyanet Bir-Sen olarak, Sayın Cumhurbaşkanı’na olan güvenimiz tamdır. Türkiye’nin üzerindeki karabulutlar dağılmış ve gökyüzünde bir yıldız parlamıştır. Yeni doğan güneş hepimizi ısıtacak, karanlığımızı aydınlatacaktır. Bu duygu ve düşünceler çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı yeni yönetim sisteminin ülkemize hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyorum.” dedi.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz